Hledat …FacebookInstagramBakalářiJídelnaMenu
Facebook Facebook VOŠ a SPŠ Facebook oboru elektrotechnika Elektrotechnika Facebook oboru strojírenství Strojírenství Facebook oboru informační technologie Informační technologie Facebook oboru grafický design Grafický design Facebook oboru průmyslový design Průmyslový design Facebook oboru technické lyceum Technické lyceum Facebook VOŠ VOŠ Facebook domova mládežeDomov mládeže
Instagram Instagram VOŠ a SPŠ Instagram oboru elektrotechnika Elektrotechnika Instagram oboru strojírenství Strojírenství Instagram oboru informační technologie Informační technologie Instagram oboru grafický design Grafický design Instagram oboru průmyslový design Průmyslový design Instagram technické lyceum Technické lyceum Facebook VOŠ VOŠ Instagram domova mládežeDomov mládeže
ISIC

Co je ISIC?

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO, a to již více než 65 let.

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě. ISIC je platný ve 127 zemích, takže jej můžete dohromady uplatnit na více než 130 000 místech, z toho vás čeká přes 2 200 slev jenom v ČR. ISIC také funguje jako doklad o studiu ve veřejné dopravě v ČR. Více info na: https://www.isic.cz/slevy/

Využití karty ISIC na VOŠ a SPŠ Šumperk

 • Studijní průkaz studenta

 • Přístupový čip do školy a do stravovny (v naší stravovně, o možnostech použití čipové ISIC karty v jiné stravovně je nutné informovat se v dané stravovně)

 • Potvrzení o studiu pro některé instituce (vlakové a autobusové spoje)

Výhoda pořízení karty ISIC přes školu

 • Nižší cena: 350 Kč oproti pořízení mimo školu 500 Kč

 • Možnost prodloužení platnosti za 250 Kč.

Pro veškerou komunikaci týkající se ISIC karet používejte email isic@vsps-su.cz

Vydávání průkazu

Škola může vydávat průkazy ISIC jen pro vlastní studenty, k vydání karty jsou nezbytné následující podklady:

 • Podepsaný informovaný souhlas s použitím nezbytných osobních údajů nebo vyplněná a podepsaná žádost ke stažení zde [PDF, 119 kB]  v papírové podobě nebo naskenovaná. Do položky e-mail je potřeba zadat školní emailovou adresu, která se do systému propisuje ze školní evidence.

 • Digitální foto – nutná barevná fotografie, ideálně vyfoceno mobilem nebo fotoaparátem proti světlému pozadí, nastavení poměru stran 4:3, foceno na výšku. Minimální rozlišení 600x800 bodů, větší nevadí. Nejsou vhodné skenované průkazové fotografie, při skenování dochází k výraznému zhoršení kvality.

 • Platba – platba ve výši 350 Kč se provádí na účet školy 3956155/0300 pod přiděleným variabilním symbolem.

Platnost průkazu je od září daného roku do konce prosince roku následujícího.

Prodlužování průkazu

Škola může prodlužovat jen ty karty, které sama vydala, karty vydané jinou školou nebo jednorázové karty prodlužovat nemůžeme. Pro potřeby školy není nutné platnost karty prodlužovat, ale prodloužení je nutné pro využívání slev.

 • Prodlužování bude probíhat v měsících listopad a prosinec

 • Studenti budou o možnosti prodloužení informováni emailem

 • Cena za prodloužení je 250 Kč

 • Platba bude prováděna na školní účet 3956155/0300 pod přiděleným variabilním symbolem

 • Samotné prodloužení probíhá formou vylepení validační známky na ISIC kartu přímo ve škole.

Duplikát karty

Duplikát karty lze vyřídit v případě nefunkčnosti integrovaného čipu (zdarma) nebo v případě poškození, zničení, ztráty nebo krádeže (100,- Kč). Duplikát karty lze objednat pouze v případě platné karty.

Součástí tohoto oznámení je dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho na webu https://www.isic.cz/o-nas/pravni-dokumenty/zasady-ochrany-osobnich-udaju/

Z technických a organizačních důvodů jsou karty objednávány hromadně. O vyhlášení možnosti podávat žádosti jsou žáci informováni e-mailem. Mimo hromadné objednávání je možné v případě zájmu více osob (min. 10) nebo při objednávání duplikátu karty.

Škola nemá povinnost akceptovat žádost na vytvoření karty.

copyright 2024 www.vsps-su.cz