Vzdělávání na vyšší odborné škole je především praktické a tomu odpovídá i výuka předmětu praxe. Probíhá na pracovištích sociálních partnerů (firem, organizací) nebo ve škole, ve 2. i 3. ročníku vždy jeden den v týdnu.
Pracoviště si většinou vytipuje sám student podle vlastního zájmu, obvykle je využívána nabídka regionálních firem v místě bydliště studenta. Student má tak předpoklad pro další možnou spolupráci s firmou praxe po ukončení studia.
Kromě činnosti vykonávané dle zadání firmy student také získává potřebná data a informace a zpracovává je v odborné práci ve 2. ročníku a v absolventské práci ve 3. ročníku. K vypracování odborné práce ve 2.ročníku slouží kromě Praxe ještě předmět Praktická cvičení, kde je student zejména seznámen se základními požadavky na formální úpravu odborné práce a dalšími metodami, které může při tvorbě použít. Platí, že výuka tohoto předmětu může probíhat jak ve škole, tak u sociálního partnera (firmy, organizace). K tomu, aby student zvládl připravit, zpracovat, napsat a obhájit absolventskou práci, která je nedílnou součástí absolutoria, slouží ve 3. ročníku předmět Řízení vlastního projektu. Výuka tohoto předmětu může probíhat ve škole, ale i na pracovišti sociálního partnera, a je tak nerozlučně spjata s výukou praxe.
Studentovi vzdělávacího programu Multimediální internetové služby se tak nabízí možnost pracovat a studovat ve 2. i 3. ročníku VOŠ až 2 dny v týdnu na pracovišti zvolené firmy.
Od 1. 9. 2023 probíhá výuka v prvním ročníku podle nového vzdělávacího programu, který reaguje na dynamiku trhu práce. Praxi konají studenti 1-2 dny v týdnu v průběhu druhého ročníku. Ve třetím ročníku je zařazena praxe v zimním období 1 den v týdnu a nově v celém letním období tohoto ročníku.