Úspěšné Mistrovství ČR v grafických disciplínách 2018 – školní a krajské kolo soutěže

Na konci února ve škole opět proběhla oblíbená soutěž ve třech grafických disciplínách – wordprocessingu, korektuře textu a desetiminutovém opisu textu. Účast byla velká  – celkem spolu zápolilo 48 žáků ze všech oborů. Ti nejlepší dosáhli výborných výsledků, které je předurčily ke skvělé reprezentaci v krajském kole soutěže.

Psaní na klávesnici šlo nejlépe Jiřímu Matouškovi z IT3B (367,80 úhozů za minutu), Michalovi Flanderkovi z IT2B (243,70 úhozů za minutu) a Dominiku Lindemanovi z IT1B (218,90 úhozů za minutu). V korektuře textu jednoznačně dominovaly slečny Hana Zatloukalová (TL2), Martina Brabcová (TL2) a Dana Tichá (S4). V soutěži Wordprocessing si pomyslné zlato odnesl Petr Večeřa (TL1), stříbro patří Pavlovi Janošovi (TL1) a o bronz se podělili Karolína Tobiášová (IT2B), Jiří Vepřek /IT2B) a Stanislav Pekař (TL1).

O měsíc později, 27. 3. 2018, se konalo již zmíněné krajské kolo a to v prostorách OA v Mohelnici. Přesto, že je tato soutěž určena především žákům obchodních akademií, naši studenti si vedli výborně a obsadili ve všech disciplínách přední místa.

Vynikajícího úspěchu dosáhla v kategorii korektura textu  Hana Zatloukalová ze třídy TL2, když skončila na 3. místě a dosáhla 5750 bodů,  soutěže se zúčastnila i Martina Brabcová ze stejné třídy.

Další výborné umístění má „na svědomí“ Jiří Matoušek ze třídy IT3B v kategorii psaní na klávesnici, kde získal vynikající 3. místo výkonem  3758 čistých úhozů, na 10. místě byl Michal Flanderka ze třídy IT2A výkonem 2488 a na 12. místě Dominik Lindemann ze třídy IT1B výkonem 2116 čistých úhozů.

V kategorii wordprocessingu se na pěkné 5. příčce umístila Karolína Tobiášová ze třídy IT2B s počtem bodů 66, na 9. místě Petr Večeřa ze třídy TL1 s počtem bodů 56 a na 10. místě Pavel Janoš (34. bodů) také ze třídy TL1.

Vzhledem k tomu, že ve všech disciplínách na prvních dvou místech skončili účastníci Mistrovství světa v Berlíně v létě 2017 a studentka Slovanského gymnázia Martina Ivanova na něm dokonce získala 4 zlaté medaile, jsou úspěchy našich žáků o to úžasnější. Všem studentům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Mgr. Helena Tesařová