Studenti VOŠ a SPŠ Šumperk se zapojili do projektu partnerského města Sulmona

Ve dnech 10.3.-16.3.2019 šest studentů VOŠ a SPŠ Šumperk vyrazilo do partnerského města Sulmona v Itálii, aby se zde aktivně zúčastnili projektu „We are the Europe. Euroskepticismus? No, thanks!“ spolufinancovaného fondy Evropské unie a městy Šumperk a Sulmona.  

„Zástupci mladé generace Šumperanů se v doprovodu zástupců města vydali do Itálie naplňovat jedno z nejdůležitějších poslání Evropské unie – navázat a rozvíjet nová přátelství napříč národy, naučit se vzájemné spolupráci, poznat cizí kultury a prezentovat tu svoji,“ říká Tomáš Spurný, starosta města. Jednotliví studenti byli po celý týden ubytovaní u svých italských protějšků, se svými italskými spolužáky chodili do školy a zúčastňovali se aktivit spojených s projektem. „Hlavní aktivitou byla konference, jež se uskutečnila v sulmonském kině Pacifico. Zástupci všech zúčastněných škol z řad studentů mj. prezentovali své postoje k Evropské unii a také názory, jež vycházely z průzkumů veřejného mínění. Součástí konference byla i prezentace logotypů projektu. „Každá škola si připravila grafický návrh logotypu projektu, který veřejnosti na konferenci prezentovala a popsala jeho filozofii. Šumperské školy reprezentovalo logo od Davida Buriana ze třetího ročníku grafického designu VOŠ a SPŠ Šumperk. Jeho logo, které pomocí tří tančících postav v barvách participujících měst a EU vyjadřující vzájemnou harmonii a spolupráci, patřilo jednoznačně k nejlepším,“ říká Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů, jenž akci připravoval z české strany. Město Šumperk by v blízké budoucnosti chtělo navázat na tento úspěšný projekt a zorganizovat podobnou akci i v Šumperku.

Ve dnech 10.3.-16.3.2019 šest studentů VOŠ a SPŠ Šumperk vyrazilo do partnerského města Sulmona v Itálii, aby se zde aktivně zúčastnili projektu „We are the Europe. Euroskepticismus? No, thanks!“ spolufinancovaného fondy Evropské unie a městy Šumperk a Sulmona.  „Zástupci mladé generace Šumperanů se v doprovodu zástupců města vydali do Itálie naplňovat jedno z nejdůležitějších poslání Evropské unie – navázat a rozvíjet nová přátelství napříč národy, naučit se vzájemné spolupráci, poznat cizí kultury a prezentovat tu svoji,“ říká Tomáš Spurný, starosta města. Jednotliví studenti byli po celý týden ubytovaní u svých italských protějšků, se svými italskými spolužáky chodili do školy a zúčastňovali se aktivit spojených s projektem. „Hlavní aktivitou byla konference, jež se uskutečnila v sulmonském kině Pacifico. Zástupci všech zúčastněných škol z řad studentů mj. prezentovali své postoje k Evropské unii a také názory, jež vycházely z průzkumů veřejného mínění. Součástí konference byla i prezentace logotypů projektu. „Každá škola si připravila grafický návrh logotypu projektu, který veřejnosti na konferenci prezentovala a popsala jeho filozofii. Šumperské školy reprezentovalo logo od Davida Buriana ze třetího ročníku grafického designu VOŠ a SPŠ Šumperk. Jeho logo, které pomocí tří tančících postav v barvách participujících měst a EU vyjadřující vzájemnou harmonii a spolupráci, patřilo jednoznačně k nejlepším,“ říká Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů, jenž akci připravoval z české strany. Město Šumperk by v blízké budoucnosti chtělo navázat na tento úspěšný projekt a zorganizovat podobnou akci i v Šumperku.

Ing. Pavla Boháčová