Soutěž Micro:bit

CKP03 v návaznosti na semináře zaměřené na programování Micro:bit a ve spolupráci s KMK ICT uspořádalo první regionální soutěž v programování Micro:bit, a to v kategorii SŠ a ZŠ. Pravidla soutěže a příklady připravili vedoucí volnočasových aktivit (kroužek Robotika 1 a 2). Pozvánka byla zaslána všem základním školám v Šumperku a těm středním školám, jejichž učitelé pracují jako metodici KMK ICT.

Soutěžilo 9 žáků středních škol – 1. a 2. místo obsadili studenti VOŠ a SPŠ Šumperk – Adam Hroch a Pavel Hampl, na 3. místě se umístil Jakub Kolář z VOŠ a SPŠE Olomouc.

V kategorii základních škol soutěžilo 10 žáků a vyhrál Jakub Lozyňskyj ze ZŠ Postřelmov, 2. a 3. místo obsadili Ondřej Janků a David Papoušek z 1. ZŠ Šumperk.

V roli pořadatelů pracovali žáci TL1 z VOŠ a SPŠ Šumperk z kroužku Základy podnikání 2, kteří tak získali organizační a prezentační zkušenosti přímo v praxi.

Jak pěti učitelům, tak i všem žákům se akce líbila a členové KMK ICT, kteří se na soutěž přišli podívat, ocenili její užitečnost. Po skončení soutěže se mohli jak učitelé, tak žáci zúčastnit semináře, který pořádal KMK STRO na téma Základy 3D modelování v programu Inventor a 3D tisk.

Na soutěž bude navazovat další práce v kroužcích Robotiky 1.2 a Robotiky na ZŠ Vrchlického 22 Šumperk. Kroužek plánuje i ZŠ Postřelmov, kde vítězství jejich žáka bylo velkou motivací.