Regionální soutěž Olomouckého kraje pro studenty středních škol KONSTRUOVÁNÍ V CAD PROGRAMECH – 2017

X. ročník regionální soutěže v konstruování v CAD programech určený studentům středních škol, pořádaný Olomouckým krajem a SPŠS Olomouc, proběhl 17. března 2017. Soutěže se zúčastnili 4 naši žáci, kteří byli nejlepší ve školních kolech. Soutěžilo se ve 2D kreslení v programu AutoCAD a ve 3D modelování v programu Inventor. Celkem konstruovalo 28 soutěžících ze 7 škol Olomouckého kraje a 2 škol Moravskoslezského kraje. V této konkurenci se naši zástupci umístili na předních místech a v celkovém hodnocení naše škola skončila na 3. místě.

Největší radost  nám udělal a současně měl největší podíl na úspěchu naší školy žák třídy TL4 Daniel Kukrle, který v kategorii 3D kreslení obsadil vynikající 2. místo. V této kategorii se na slušném 9. místě umístil  žák třídy S3 Pavel Švub. V kategorii 2D získal 5. místo Čeněk Šváb ze třídy S3 a 9. místo patří Petru Šťastnému ze třídy TL3. I letos proběhla oblíbená soutěž učitelů v kategorii 3D; tentokrát náš učitel Martin Tomášek skončil na 3. místě. Na příští ročník bude muset potrénovat.

Sice se nám opět nepodařilo vyhrát v soutěži škol, ale věříme, že díky kvalitní výuce CAD programů na naší škole vychováváme stále lepší odborníky, kteří nás příště posunou na vyšší místa v soutěži.