PišQworky – úspěšný krajský turnaj a Česko – Slovenské Grandfinále

Jedeme na Česko-Slovenské Grandfinále v pIšQworkách!

Druhého listopadu se čtyři naše týmy zúčastnily na Komíně oblastního kola soutěže v pIšQworkách. Díky počtu 11 týmů byly skupiny velké, a tedy s celkovými dvě stě padesáti duely jen ve skupinách, poskytovaly možnost, vyzkoušet veškerý svůj logický a strategický um v pokládání křížků a koleček. Jednoznačně vedly týmy Suit Up! (Gymnázium Šumperk) a naše dva týmy #WHOOPS a aJeTo. O postup do krajského turnaje oba naše týmy bojovaly do poslední chvíle. Remízu nakonec rozhodl duel, kterým se aJeTo dostalo do finále s týmem Suit Up! Do kraje nakonec kluci postoupili z 2. místa.

Krajský turnaj hostila 15. listopadu VOŠ a SPŠ elektrotechnická v Olomouci. V konkurenci 16 týmů se asi po třech hodinách bojů v základních skupinách do playoff probojoval i náš tým aJeTo. Zde už se napětí dalo krájet. A jak to dopadlo?

Znovu naše kluky – Pavla Kotraše (TL4), Jirku Navrátila (IT4A), Jakuba Žižku (S4), Ondru Fiedlera (TL2) a Jakuba Sojáka (S2) – porazil pouze tým Suit Up!

Nevadí, na páteční Grandfinále jsme postoupili z 2. místa!

Nejúspěšnější hráči pIšQworek z ČR a Slovenska se 25. listopadu utkali na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. O trofej se utkalo 24 týmů. Naši kluci bojovali statečně a to ve skupině s těmi nejlepšími (v celkovém umístění jejich soupeři Kepleráci zvítězili a tzv. Etanol skončil na 3. místě). Tým aJeTo se nakonec umístil na 18. místě. Není to vůbec špatné! Pokud si uvědomíme skutečnost, že je to 18. pozice z celkem 1332 zúčastněných týmů a grandfinále bylo výsadou gymnázií.

Všem vítězům i zúčastněným gratulujeme!

2 3 4 5