Otázky a odpovědi

Co Vás zajímá.

Formulář pro vkládání dotazů

Na otázky odpovídá Ing. Ilona Opatovská, výchovný poradce

19.11.2018

Dobrý den.Mám dotaz k přihlášce k talentovým zkouškám.Dcera má na doložení diplomy a nevíme zda je máme přiložit k přihlášce nebo je dodat až k talentové zkoušce.A zda musí být diplom uveden na přihlášce jako příloha nebo se to nikde neuvádí a kolonku přílohu máme proškrknout.Nebo napsat počet diplomu.
Diplomy přiložte k přihlášce, v oddíle B – počet příloh – napište počet listů, který přikládáte.

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat kolik mohu omluvit dní jako rodič když je syn nemocný a zatím nebyl u lékaře. Děkuji.
Nemáme stanoven přesný počet dnů, kdy  musí nemoc omlouvat lékař. Vše záleží na domluvě s třídním učitelem a  bezproblémové absenci žáka(absence vždy včas a řádně omluvená a ne vyšší než 100 hodin). Pokud má žák  příliš vysokou absenci, nedává omluvenky včas, má častou krátkodobou absenci, může škola požadovat a požaduje potvrzení lékaře.

26.10.2018

dobrý den, budete i letos pořádat přípravný výtvarný kurz. děkuji
Ano, kurz bude, přihlašování a informace vyvěsíme během příštího týdne.

10.10.2018

Dobrý den, vystavuje Vaše škola studentům ISIC kartu?Děkuji za odpověď.
Bohužel ne, ISIC karty studentům nevystavujeme. My dodáme jen potvrzení o studiu, myslím ale, že ISIC kartu vystavuje Akademie J.A.Komenského u radnice v Šumperku.

Dobrý den, prosím, kde bude probíhat letošní Respondeo? Děkuji
I letos se Respondeo koná v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.

25.9.2018

Mohla bych se zeptat, zda-li je možné přestoupit z oboru průmyslový design na obor technické lyceum? Pokud ano co je k tomu potřeba? -děkuji-
Ano, je to možné za předpokladu, že je na oboru TL místo. Předpokládám, že jde o první ročník. V tuto chvíli je na technickém lyceu v prvním ročníku již 30 žáků, což je maximálně možný počet.
Pokud jde o jiný ročník, musela byste ještě navíc dělat rozdílové zkoušky ve všech předmětech, které jste na PV neměla nebo které jsou odlišné v obsahu učiva. Pořád platí, že musí být na TL místo. Pro další podrobnosti se obraťte na zástupce ředitele pro SŠ pana Šanovce.

Dobrý den, chci se zeptat, kdy bude na vaší škole Den otevřených dveří pro grafické obory? Děkuji za odpověď, Franková.
Pro výtvarné obory jsou Dny otevřených dveří 23.10. a 24.10.2018. Do týdne bude vše vyvěšeno na našich www stránkách a zaslány informace na základní školy.

17.9.2018

Dobrý den nemůžu se připojit na bakaláře prosim o nějaký postup moc děkuji Březinová .
Připojíte se na naše www stránky (www.vsps-su.cz), v odkazech kliknete na „rodiče“, dále web škola a naskočí přihlašovací jméno a heslo. Jméno a heslo pro rodiče obdrželi žáci hned v pondělí po příjezdu z GO!Pokud by Vám to přesto nešlo, obraťte se prosím na naše IT oddělení na pana Křepelku.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli pořádáte den otevřených dveří pro zájemce o studium na SPŠ grafický design, příp. prosím o bližší informaci jak postupovat s podáním přihlášky.
Ano, dny otevřených dveří budou, vyvěsíme včas na našem webu a určitě pošleme informaci na základní školy. Přihláška se podává do 30.11.2018, výchovný poradce základní školy by ji měl mít k dispozici. Základní škola také vyplní známky a průměry. Jinak vzor přihlášky vyvěsíme  na našich www stránkách.

10.9.2018

Dobrý den, vydává škola školní průkaz ISIC studentům VOŠ?
Ne, nevydává. Mám za to, že ISIC vyřizovala Akademie J.A. Komenského Šumperk.

Dobrý den,mám dceru na vaší škole v prvním ročníku a nejde se mi přihlásit na jídelnu jménem a heslem,které jsem dostala od paní vedoucí. Problém je v tom, že vaše stránky jsou nezabezpečené.Antivirový program mi nedovolí se u vás přihlásit. Zajímalo by mě jestli to budete řešit,v dnešní době to již není běžné aby stránky byly http// musí být https//. Budete řešit certifikát k zabezpečení stránek
Aktuálně je stravovací systém v řešení. Pokud ve stávajícím systému nemůžete objednávat stravu přes internet, využijtte prosím terminál přímo u jídelny domova mládeže.

Dobrý den.Chci se zaptat zda plánujete den otevřených dveří pro obory s talentovou zkouškou.a jestli i letos bude probíhat přípravný kurz.Děkuji za odpověd
Ano, plánujeme dny otevřených dveří pro umělecké obory v říjnu. Termín bude včas vyvěšen na našich www stránkách. Plánujeme vyhlásit i přípravný kurz.

5.9.2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na přístupové hesla pro rodiče k webškole? Dostaneme kde prosím?
Až se první ročníky vrátí z GO! dostanou na třídnické hodině v pondělí přístupová jména a hesla pro sebe i pro rodice. Takže prosím vydržte.

27.8.2018

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli se u vas obor graficky design da studovat na vos?
Bohužel ne, grafický design je středoškolský obor. Na VOŠ lze studovat Multimediální internetové služby.

13.8.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se dozvim, jaké učebnice budou potreba do druhého ročníku obor IT. Děkuji a krásný zbytek dne.
Žáci se vše dozví na začátku školního roku, jinak literatura pro všechny ročníky je vyvěšena na e-škole, ve složce studijní materiály.

Dobrý den. Je nutné, aby kopie vysvědčení z posledního ročníku ZŠ, kterou máme doručit na studijní oddělení byla úředně ověřená? Děkuji za odpověď.‘
Není to nutné, stačí kopie. Jen ji prosím doručte k nám na školu na studijní oddělení.

8.8.2018

Dobrý den, prosím o informaci, zda se na VOŠ platí nějaké školné. Děkuji.
Ano, platí se roční školné ve výši 3000 Kč, za každé pololetí 1500 Kč.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli obor na VOŠ „multimediální internetové služby“ je vhodný i pro absolventy Grafického designu na vaší SPš nebo je to jen pro absolventy IT? Jde mi hlavně o to, že jsem nematurovala z matematiky a jestli má vůbec smysl se přihlásit a zda studium můžu zvládnout, když jsem výtvarník, ne ajťák… Děkuji za odpověď.
Obor je vhodný pro každého absolventa střední školy, vůbec se nepředpokládá, že by uchazeč měl mít IT vzdělání. Matematika na tomto oboru také vůbec není, takže nevidím jediný důvod, proč byste to neměla zvládnout. Navíc již několik studentů Vašeho uměleckého oboru tento obor na VOŠ zvládlo a již absolvovali. Přihlášku ke studiu si podejte bez obav.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda plánujete otevřít obor Informační technologie(VOŠ) ve formě dálkového studia ? Díky předem za odpověď.
Bohužel, formu dálkové ho studia na VOŠ neplánujeme. Nabízíme pouze denní studium.

30.5.2018

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli nam příjde pisemne vyjádření o přijetí a jine pokyny o nástupu na vasi školu děkuji.
Žádné písemné rozhodnutí o přijetí Vám nepřijde. Pokud jste odevzdala zápisový lístek, stáváte se od 1.9.2018 studentkou SPŠ. Na začátku června se bude konat nultá rodičovská schůzka, pozvánka Vám přijde postou. Na schůzce dostanete všechny potřebné informace.

Dobrý den, dostudovala jsem teď SPŠ a momentálně jsem mimo bydliste,abych mohla dát své třídní přihlášku na VOŠ,takže to stihnu až příští týden na slavnostním předání vysvědčení, tak se chci zeptat zda to stačí nebo jak mam postupovat? Děkuji
Termín pro podání přihlášky na VOŠ pro první kolo přijímacího řízení je zítra, tj. 31.5.2018. Pokud přihlášku nestihnete podat v tomto termínu, nic se neděje, můžete ji podat do 2.kola přijímacího řízení, které se koná v srpnu. Zítra vyvěsím na web školy termíny pro 2. a 3. kolo přijímacího řízení a termíny pro podání přihlášky. Nezapomeňte prosím na potvrzení lékaře.

29.5.2018

Dobrý den, je daný termín odevzdání přihlášky na domov mládeže? Ne není, ale posílejte průběžně. Dobrý den, dcera nastupuje od září na Vaši školu, bude ubytovaná na domově mládeže – do kdy je třeba poslat přihlášku k ubytování, musí být na zadání povolení k inkasu razítko banky, budu-li jej zadávat přes internet.bankovnictví, bude nějaká informační schůzka pro rodiče?Děkuji za odpověď. Ano, v červnu bude nultá rodičovská schůzka, na kterou zanedlouho dostanete pozvánku. Tam vlastně dostanete odpovědi na všechny Vaše otázky. Takže ještě malinkou chvilinku vydržte.

29.1.2018

Dobrý den, je možné dát obě přihlášky na jednu školu na jeden obor? Děkuji. 

Dát 2 přihlášky na jednu školu lze, ale dát obě na stejný obor nelze. Pokud chcete dát obě přihlášky k nám na školu, samozřejmě můžete, budeme moc rádi,

24.1.2018

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se do celkového průměru známek ve vysvědčení počítá známka U(uvolněn) z předmětu tělesná výchova. Děkuji Pokud jste uvolněn z TV, nemáte z ní známku, do průměru se nezapočítává. Stejně tak se do průměru nezapočítává známka z chování. Je možné si změnit seminář na 2.pololetí ? Ze závažných důvodů to možné je, ale je nutné se urychleně zastavit na zástupcem pro SŠ panem Mgr.

21.5.2018

Dobrý den, kdy prosím vypršel termín pro podání zápisových lístků.Děkuji Termín vypršel v pátek 18.5.2018. Dobrý den, prosím Vás mohla by jste mi říct, co musí student udělat, když chce ukončit studium v 1.  ročníku u Vás, ale již v měsíci květnu .Do kterého měsíce je prosím veden jako student? Ptám se kvůli hlášení na ÚP.Děkuji Pokud chce žák nebo student ukončit studium, odevzdá písemně ukončení studia na studijní oddělení. Formulář visí na e-skole.  Žákem nebo studentem školy přestává být druhým dnem po tomto oznámení.  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné sdělit počet odvolání na obor technické lyceum.

19.6.2018

Dobrý den, chci zeptat jak postupovat pri nedostatečné z klauzur?
Postup je stejný jako u každé nedostatečné. Na vysvědčení budete mít pětku a poslední týden v srpnu budete mít opravnou zkoušku. Na podmínky se zeptejte pana Jandy, který má klauzury na starosti.

12.6.2018

Dobrý den, mohu se zeptat, jaké je heslo na wi-fi nebo kdy bude volně přístupná ? Wifi volně přístupná nebude, heslo žáci získají od svých třídních učitelů. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy nám bude sdělen termín rodičovských schůzek pro budoucí prváky (2018/2019). Děkuji.

11.4.2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy se konají rodičovské schůzky v druhém pololetí 2018? Děkuji
Rodičovská schůzka je hned příští týden v úterý 17.4.2018 v 16.00 hod.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budete mít ve dnech 30.4. a 7.5. ředitelské volno.
Potvrzuji, že pan ředitel rozhodl na dny 30.4. a 7.5. 2018 vyhlásit ředitelské volno.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik žáků se letos přihlásilo na obor elektrotechnika a strojírenství. Děkuji
Na obor elektrotechnika se letos přihlásilo celkem 100  uchazečů, na obor strojírenství  89 uchazečů. Chci vás jen znovu ubezpečit, že počet přihlášek není rozhodující, protože se navzájem napříč obory překrývají. Nejdůležitější ale je, abyste v případě, že Váš syn/dcera nebude přijat ke studiu na naší škole, podali odvolání. Pouze v případě, že podáte odvolání, může pan ředitel rozhodnout o změně rozhodnutí z nepřijat na přijat a to z pozic pod čarou.

Dobrý den,chci přihlásit dceru do Domova mládeže,ale ještě nejsou aktuální přihlášky. Mohu použít starou,nebo ještě vyčkat ?
Mám odpověď od pana Pura – vedoucího domova mládeže a ten říká, že máte ještě chvíli vyčkat,  formuláře se změní.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik žáků je přihlášeno na obor informační technologie?
Na obor informační technologie se přihlásilo celkem 119 žáků základních škol. I zde chci připomenout, abyste nezapomněli podat odvolání v případě nepřijetí. Otevíráme 2 třídy, celkem tedy přijmeme 60 žáků. Tím, že všichni uchazeči nedají zápisový lístek na obor IT, ale například na obor strojírenství, uvolní se místa, a pan ředitel bude moci přijímat žáky na nižších pozicích výsledkové listiny – ale pouze pod podmínkou, že podali odvolání.

10.5.2018

Dobrý den, podali jsme k Vám odvolání, ale nevíme do kdy bude na odvolání odpovězeno. Všechna odvolání začne pan ředitel řešit v okamžiku, kdy uplyne lhůta pro odevzdání zápisových lístků. Teprve potom bude vědět, kolik má volných míst. Nebojte se, určitě se Vám okamžitě jak to bude možné ozveme. Vím, že je to pro žáky i rodiče hrozné čekání, ale vydržte. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by mohl být syn na domově mládeže s jedním spolubydlícím (chtěl by být se spolužákem ze školy). Mohou být na pokoji dva místo tří studentů? Děkuji Na to opravdu neumím odpovědět, žáci jsou na pokojích po třech, je to podle počtu přihlášených. Zeptejte se, prosím, přímo pana Pura, který má domov mládeže na starosti. Dobrý den, kdy se maturanti dozví, který den maturují ústně? Rozpis maturit je již hotov, rozesílají jej třídní učitelé přímo žákům.

5.3.2018

Dobry den,chtěla jsem se zeptat poslala jsem registraci na připravny kurs ke zkouzkam ,ale zatim mi nic nepřišlo,že by jsme se zaregistrovali.mam to zkusit znovu.Děkuji
Poud jste se zaregistrovali, jste přihlášeni. Nemáme nastavenou odpověď na e-mail. Připravné kurzy se uskuteční v dny a hodiny uvedené na našich www stránkách. Ve vestibulu školy budou připraveny nástěnky se jmény přihlášených žáků a s označením tříd, kde se kurzy budou konat. Třídy budou hned v přízemí, aby děti nebloudily. Příští týden tuto informaci ještě vyvěsíme na náš web.

Dobrý den, budou nějaké připravné kurzy před přijímacím řízením popř. kdy? Děkuji
Ano, budou. Jejich termíny a možnost se přihlásit visí již měsíc na našem webu jako hlavní zpráva.

3.4.2018

Dobrý večer, rád bych se zeptal, jestli bude příprava na přijímací zkoušky, a pokud ano, tak bych poprosil datum. Dekuji
Ano, přípravný kurz pokračuje tak jak bylo celou dobu avizováno, ve středu 4.4.2018 ve 14,30 hodin – matematika.

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jestli budeme mít 30.4. a 7.5. ředitelské volno.
Pan ředitel o tom zatím nerozhodl.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik žáků je přihlášeno na obor informační technologie?
Tato informace je v současnosti  ve fázi zpracování.

2.5.2018

Dobry den, chtěla bych se zeptat jak a kde mam podat odvolání, když neudělal přijímačky. Děkuji Pokud mluvíme o naší škole, písemné odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí pošlete na adresu školy nebo ho přineste osobně na studijní oddělení školy.  Jestliže ale Váš syn skutečně nenapsal testy přijímací zkoušky na stanovený minimální počet bodů, potom nemůže být přijat ani na základě odvolání.Pokud jste se jen špatně vyjádřila a váš syn přijímací zkoušku splnil, a nebyl přijat pouze na základě velkého počtu uchazečů, odvolání má smysl a určitě jej podejte. Dobrý den chtěla bych se zeptat dcera byla přijata na jedné škole udělala přijímačky a na druhé byla35 a teď je 29,podaly jsme odvolání a slíbily nám,že ji vezmou.Kam mám dát zápisoví lístek?Na druhé škole,kde máme odvolání,nám řekli ať si ho necháme a počkáme na dopis o přijetí a pak ho tam máme dát.Děkuji Vzhledem k tomu, že se zřejmě nejedná o přijímací řízení na naši školu, budete muset svůj dotaz směřovat na školu, které se týká.  Obecně platí, že odevzdáním zápisového lístku sdělujete škole, že na tuto školu nastoupíte. Zápisový lístek pak již nelze vzít zpět. Platí jedna výjimka.

2.5.2018

Dobrý den, Chci se zeptat, jestli má můj syn nějakou šanci se dostat na obor IT, když skončil na prijimačkach 63 a vy berete 60 žáků. Určitě podáme odvolání. Šanci má velikou, spousta uchazečů si obor IT dávala jako druhý, tzn.  že se tam uvolní místa. Jen musíte být trpěliví, protože odvolání může ředitel školy začít řešit až po uplynutí lhůty 10 pracovních dnů, tzn.  po uplynutí lhůty na odevzdání zápisových lístků.

1.2.2018

Dobrý den, musí mít žák přihlašující se na Vaší školu speciální formulář pro potvrzení zdravotního stavu? Pokud ano, kde ho prosím lze najít . Děkuji Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti je přímo na první straně přihlášky, takže žádný další formulář nepotřebujete.  Stačí, když dá lékař vyjádření, razítko a podpis přímo do Vaší přihlášky. Potvrzení o zdravotní způsobilosti potřebujete na naši školu pouze pro obor Elektrotechnika. Ostatní obory kromě uměleckých už tuto povinnost nemají. Dobrý den, jakým způsobem se dozvíme, zda byl uchazeč o studium přijat(5.2.2018) na vašich stránkách nebo posíláte dopisem ? Děkuji P.S. Jedná se mi o obor s talentovou zkouškou. Výsledky budou vyvěšeny, pouze těm, kteří nebudou přijati, přijde písemné rozhodnutí o nepřijetí. Tedy ten, kdo byl přijat, už žádné písemné vyrozumění nedostane a má 10 pracovních dnů ode dne vyvěšení výsledků na odevzdání zápisového lístku.

10.1.2018

Dobrý den, kolik žáků přijímáte v roce 2018/19 na grafický design a na průmyslový design? Kde se mohu dozvědět, jaké děti mají na jednom i na druhém oboru vyučovací předměty? A do třetice, Syn navštěvuje Základní uměleckou školu, výtvarný obor. Zohledňuje se tato skutečnost nějak u přijímacích zkoušek?
Ve školním roce 2018/2019 přijímáme celkem 15 žáků na grafický design a 15 žáků na průmyslový design. Informace o učebním plánu obou oborů najdete na našem webu  – lišta nahoře – SPŠ/ grafický design nebo průmyslový design/ učební plán. Odpověď na Vaši třetí otázku – nezohledňuje, ale chceme po uchazečích, aby k talentové zkoušce přinesli cca 10 svých prací, abychom mohli  zhodnotit jejich talent nejen podle prací u talentové zkoužky. V tomto smyslu je tedy velmi dobře, že do základní umělecké školy chodí.

Dobrý den,
Lze se po studiu na vaší škole uplatnit v oděvním návrhářství/oděvním průmyslu?
Oděvní návrhářství se u nás nestuduje, máme dva umělecké obory – průmyslový design a grafický design.