Otázky a odpovědi

Co Vás zajímá.

Formulář pro vkládání dotazů

Na otázky odpovídá Ing. Ilona Opatovská, výchovný poradce

12.10.2017

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, proč se ve škole netopí a jak dlouho ještě tento stav bude trvat? Moje dcera a i některé její kamarádky jsou již kvůli tomu nemocné.
To je mi opravdu líto, ale už se topí. Kotelna byla v rekonstrukci a došlo ke zpoždění. Za způsobené problémy se moc omlouváme.

12.10.2017

Hezký den, jen jsem se chtěla zeptat, v kolik hodin začne zahájení Re spondea dne 12.10.. Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.
Začínáme v 16,00 hodin, ale je to rozděleno podle tříd. Další zahájení je v 17,00 hod. a poslední třídy přivítáme v 18,00 hod.

Dobrý den, je možné studovat na VOŠ interiérový design dálkově?
Ne, není to možné. Máme pouze denní studium a v tuto chvíli jěště ani nevíme, zda se tento obor bude vůbec  ve školním roce 2018/2019 otevírat.

22.9.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli škola dělá přípravné kurzy na přijímací zkoušky, spíše talentové na grafiku a design. Děkuji.
Přípravné kurzy na talentové zkoušky děláme každoročně, předpokládám, že je uskutečníme i letos. Pokud se budou konat, informaci včas vyvěsíme na naše www stránky.

Dobrý den, ráda bych se zeptala kdy bude RESPONDEO. A zda už se už ví kdy bude maturitní ples. Děkuji.
Respondeo se koná 12.10.2017, stužkovací ples 1.12.2017.

Dají se někde najít fotky z GO z oboru elektrotechnika.
Dle informace, kterou jsem dostala, budou fotky vyvěšeny do týdne na třídních webech.

20.9.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli 29.9. budeme mít ředitelské volno? Děkuji nza odpověď.
Ano, pan ředitel potvrdil, že 29.9.2017 bude ředitelské volno.

Dobrý den,chci se zeptat zda už víte termín rodičovských schuzek,děkuji
Rodičovské schůzky se konají 7.11.2017 v 16,00 hod.

Hezký den,prosím,po zadání správných přihlašovacích udajů se nemohu dostat do stravovaciho systému a ověřit si stav konta na stravu. Nevíte proč? Děkuji.Malínková
Bohužel na to neumím odpovědět, obraťte se prosím na pana Křepelku, tel.: 583 326 201

Dobrý den,
můžu se zeptat kdy bude letos den otevřených dveří?
Dny otevřených dveří pro výtvarné obory se konají od 16.10.2017 do čtvrtka 19.10.2017. Termín přihlášky je do 30.11.2017. Týden otevřených dveří pro všechny ostatní obory (TL, E, S a IT) se koná v termínu od 4.12.2017 do 8.12.2017 vždy od 9.00 hodin.

pokud neudela zak na jakemkoliv ctyrletem studiu maturitu co potom ma dekuji
Má možnost ještě 2x maturitu opakovat, poprvé v podzimním termínu, podruhé za rok v termínu řádných maturit.  Źákem školy  je pouze do 30.6.,  status studenta má až do 31.8. Od září pak musí buď nastoupit do práce nebo se zaregistrovat na úřadu práce. Pokud by to neudělal, musel by si sám platit zdravotní pojištění, což je pro rok 2017 částka 1485 Kč měsíčně. V případě, že se zaregistruje na úřadu práce a neudělá podzimní maturitu, na úřadu práce je veden jako uchazeč o zaměstnání se základním vzděláním a jsou mu nabízeny pracovní pozice odpovídající tomuto vzdělání. Pokud se mu však podaří udělat maturitu v prvním opravném termínu v září,  může pokračovat ve studiu buď na vyšší škole nebo na vysoké škole. Studentem vysoké nebo vyšší školy se stává dnem zápisu, a i kdyby to bylo třeba až 30.9. , získává status studenta již od 1.9.
Tedy když neudělá maturitu, má pouze základní vzdělání.

6.9.2017

Dobrý den, chtel jsem se zeptat,zda je mozny prestup z jine skoly a oboru na vasi skolu?Jednalo by se mi o obor IT(4-lety s maturitou).Popripade,co pro to udelat.
Ano, je to možné. Zavolejte panu Mgr. Šanovcovi, který je zástupcem ředitele pro SŠ a má tyto případy na starosti. On Vám řekne všechny podrobnosti. Konečné rozhodnutí o přestupu je ale samozřejmě na řediteli školy. Určitě nás budou zajímat i Vaše známky ze ZŠ. Telefon: 583 326 203

31.8.2017

Dobrý den,
dcera nastupuje do 9 třídy a chtěla by pokračovat na vaší škole.Kdy budou na vašich stránkách podmínky a datum přijímacích zkoušek.Má zájem o průmyslový design.
Kritéria celého přijímacího řízení a talentové zkoušky na umělecké obory budeme vyvěšovat na našich stránkách během měsíce října. V měsíci říjnu také proběhnou dny otevřených dveří pro oba výtvarné obory. Vše bude včas vyvěšeno na našich www stránkách a zaslána informace na jednotlivé ZŠ.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nepovinné předměty maturity na stránkách školy jsou součástí profilové (školní) nebo společné (státní) maturity. Děkuji
Záleží na tom, které konkrétní předměty myslíte. Mohou být jak státní, tak profilové. Bez uvedení konkrétního předmětu nejsem bohužel schopna odpovědět.

Dobrý den,můžu mít dotaz, kdy se dozvíme rozvrh.Děkuji za odpověď.
Rozvrh už visí na e-skole, jinak se jej dozvíte od vašich třídních učitelů v pondělí 4.9.2017.

18.8.2017

Dobrý den.Chci se zeptat kdy začíná nový školní rok.Zda 1.9.2017 nebo 4.9.2017.Děkuji za odpověd
Nový školní rok začíná 4.9.2017 v 8,00 hodin v budově školy.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li se slavnostního zahájení 4.9.2017 mohou zúčastnit i rodiče žáků nastupujících do 1. ročníku na Vaši školu?
Rodiče se  zahájení školního roku nikdy nezúčastňovali, jde zde spíše o přivítání žáků do školy ze strany pana ředitele a hostů. Žákům 1.ročníku je zde také představeno vedení školy, případně jsou všem žákům představeni noví učitelé. Pro rodiče žáků 1.ročníků je určeno až tzv. Re spondeo, které se koná v kostele Zvěstování Panny Marie v říjnu, kde jsou žáci 1.ročníků slavnostně přijati do řad studenstva a je jim předán pamětní list.

21.7.2017

Je někde zveřejněn seznam učebnic pro druhý ročník, obor strojírenství?
Ano, veškeré informace o studijních materiálech visí na e-skole. Na hlavní webové stránce se přihlaste jako žák/student, dále klikněte na e-školu žáci/studenti. Poté studijní materiály, seznam učebnic a učebních textů a vyberte obor.

Dobrý den, potřebovala bych potvrzení o studiu kvůli brigádě, na které teď jsem. Dá se získat i teď o prázdninách? Je ve škole někdo, kdo by mi ho mohl dát?
Ve škole je otevřeno vždy od 8 (nebo 9)  do 10 hodin, na sekretariátě vám potvrzení jistě vystaví. Lepší by bylo se domluvit telefonicky s paní Šircovou nebo paní Dostálovou.

4.7.2017

Dobrý den paní Opatovská, kopie vysvědčení z konce 9. třídy ZŠ, které musí doložit student přijatý do prvního ročníku SPŠ do 31.8.2017, musí být úředně ověřená? Děkuji za odpověď.
Nemusí být úředně ověřená, skutečně stačí doložit pouze kopii vysvědčení. A můžete ji doručit i dříve než v srpnu. Kdykoli osobně i poštou, úřední hodiny jsou celé prázdniny od 8 do 10 hodin.

28.6.2017

Dobrý den, prosím Vás dcera nestihla 1.kolo přijímacího řízení na VOŠ, kdy bude možné zjistit, jestli bude vyhlášeno 2.kolo. Děkuji za informaci.
Během dneška bude na našich www stránkách vyhlášeno 2. kolo přijímacích zkoušek na VOŠ. Přihlášku zašlete do 17.8.2017.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli bude doplněn na školních stránkách v sekci úspěchy žáků Viktor z minulého roku.
Ano, určitě to bude dopsáno.

Dobrý den, v kolik hodin končí výuka v pátek 30.6.2017.
V pátek končí škola po rozdání vysvědčení, tj. cca po první vyučovací hodině.

19.6.2017

Dobrý den,
nestihl jsem 1. kolo přijímacího řízení na VOŠ a tak se chci zeptat, jestli budete vyhlašovat i 2. kolo. Děkuji za odpověď!
Druhé kolo přijímacího řízení na VOŠ bude vyhlášeno v srpnu, vyvěsíme na web příští týden. Přihlášky se budou podávat do 17.8.2017, přijímací řízení se pak uskuteční 30.8.2017.

Dobrý den, budou rozesílány pozvánky k přijímacím zkouškám na VOŠ, popřípadě kdy? Děkuji. Pavel P.
Pozvánky k přijímacímu řízení byly rozeslány již 5.6.2017. Přijímací zkoušky na VOŠ se nekonají, uchazeči jsou přijímáni na základě maturitního vysvědčení.

Dobry den, chtela bych se zeptat, kdy se uzavira klasifikace a absence. Dekuji
Klasifikace se uzavírá 23.6.2017.

12.6.2017

Kde získám protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky? Děkuji.
Protokoly o výsledcích společné části MZ budou zaslány e-mailem jednotlivým maturantům po jejich zpřístupnění Cermatem, tj. po 15.6.2017

Dobrý den, můžete prosím sdělit, kolik letos přišlo přihlášek v prvním kole na VOŠ? Děkuji.
Do prvního kola asi 20 přihlášek.

 

 

 

31.5.2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v kolik hodin začíná výuka na VOŠ (jestli každý den od osmi nebo některý den od sedmi) a do kolika hodin nejdéle odpoledne. Ptám se kvůli dojíždějí. Děkuji.
Výuka na VOŠ začíná obvykle v 8 hodin, někdy i později, odpoledne nejdéle do 16 hodin. Od druhého ročníku jsou pak studenti ve škole pouze 4 dny, pátý den – pondělí nebo pátek jsou na praxích ve firmách.

24.5.2017

Dobrý den, do kdy od od přijímacího řízení na VOŠ budou uchazeči sděleny výsledky? A co bude součástí přijímacího řízení?
Výsledek se uchazeč dozví hned v den přijímacího řízení, na www stránkách to bude vyvěšeno nejpozději druhý den. Co je součástí přijímacího řízení je uvedeno v kritériích, které taktéž visí na našich stránkách. Důležité je dostavit se osobně a mít úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení. Pokud budou splněny tyto podmínky a do 31.5. dodáte řádně vyplněnou přihlášku (I.kolo), můžete být přijat ke studiu. Mimo přijímací řízení, ale v den přijímacího řízení ještě děláme rozřazovací testy na angličtinu, abychom mohli studenty v rámci cizího jazyka rozdělit na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Rozřazovací test z angličtiny nemá ale žádný vliv na přijetí uchazeče.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda přijatým studentům rozesíláte dopis, kde je přihláška do DM, nebo si jej stahují z vašich stránek a posílají samostatně.
Děkuji za odpověď
Přihlášku do DM předáváme zájemcům na nulté rodičovské schlůzce, která se koná v červnu. Samozřejmě si formulář můžete stáhnout sami a přímo zaslat na DM.

15.5.2017

Dobrý den, viděl jsem že už se tady někdo ptal na angličtinu u studia na vošce. Přesto bych se rad zeptal jestli je i počítáno s úplnýma začátečníkama a neměl by to být problém. A jak u tohoto studia probíhá praxe?
Ano, na VOŠ studují angličtinu i úplní začátečníci, studenti jsou rozděleni na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Jak už jsem ale psala, záleží na počtu studentů. Začátečníci samozřejmě musí více pracovat, protože absolutorium z angličtiny je pak pro všechny stejné. Angličtina je 5 hodin týdně a opravdu kvalitní výuka. Praxe probíhají ve 2. a 3.ročníku v každém semestru  jeden den v týdnu, buď v pátek nebo v pondělí. Studenti chodí na praxi do firem,  ve 3.ročníku píší v rámci praxe i absolventskou práci. Na závěr 3.ročníku mají ještě souvislou praxi 4 týdny.

Dobrý den, prosím, můžete mi sdělit, kdy letošní maturanti obdrží maturitní vysvědčení (pokud prospějí)? Zajímá mě konkrétní datum, ne rozpětí několika týdnů. Děkuji.
Termíny jsou stanoveny na 24.5.2017 pro první trojici maturujících tříd a na 2.6.2017 pro druhou trojici tříd.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč musí být na přihlášce pro studium na VOŠ potvrzení lékaře a zároveň, při kterém onemocnění nelze tento obor studovat.
Na tuto otázku jsem sice již odpovídala, ale slíbila jsem doplnění informace. Vyhláška říká, že náš studijní obor nelze studovat v případě motorické poruchy horních končetin a při poruše barvocitu.

 

11.5.2017

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat když mám průměr 2,1 a nejsem česká mám šanci se k vám dostat?
Pokud jste dobře zvládla přijímací zkoušku, tak ano. Také záleží,  na který obor jste se  hlásila, např. na technickém lyceu byste za průměr známek 2,1 měla nula bodů (body za známky ze ZŠ tvořily ale jen cca 38% z celkového bodového hodnocení). Ale jak jsem napsala v úvodu, spustu bodů lze získat dobře napsanými testy.

Dobrý den chci se zeptat jestli přijměte žáka který má diagnostiku dysgrafik děkuji nashledanou.
Pokud zvládne přijímací zkoušku a má dobrý průměr známek ze ZŠ, tak samozřejmě ano. Žáků s diagnostikou dys.. máme  u nás ve škole velký počet.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč musí být na přihlášce pro studium na VOŠ potvrzení lékaře a zároveň, při kterém onemocnění nelze tento obor studovat. Děkuji.
Povinnost mít potvrzení lékaře o schopnosti absolvovat vzdělávací program je dána přímo vzdělávacím programem. Protože Vám píši z domu, nejsem schopna odpovědět jen tak z hlavy, při kterém onemocnění nelze studenta přijmout. Podívám se ve škole a odpověď dopíšu.

2.5.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné studovat VOŠ dálkově pro rok 2017/2018? Děkuji,M.
Bohužel ne, dálkové studium VOŠ neotvíráme.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li budete v letošním roce otevírat obor na VOŠ (Výtvarná a uměleckořemeslná tvorba – Interiérový design)? Předem děkuji za odpověď
Ve školním roce 2017/2018 budeme na VOŠ otevírat pouze vzdělávací program Multimediální internetové služby.

Dobry den,chtěli bychom se zeptat zda už mate výsledky z 2.kola prijimacuch zkoušek a kdy je zverejnite.Děkuji
Cermat zasílá každé škole pouze jeden výsledek  z přijímacích zkoušek 1.kola, a to ten lepší (přijímací zkouška se konala ve dvou termínech ). Druhé kolo přijímacích zkoušek budou vyhlašovat pouze některé školy a tam se už jednotné přijímací zkoušky nekonají. Výsledky a pořadí jsme již na našich www stránkách zveřejnili.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestliže mě vzali s kamarádem na stejný obor jestli bychom mohli být spolu ve třídě???
To pravděpodobně mluvíte o oboru IT, protože u všech ostatních oborů otevíráme pouze jednu třídu. Ano, je to možné, ale musíte dát včas vědět, ještě než dojde k rozdělení žáků podle jazyků.

28.4.2017

Dobrý večer, chci se zeptat zda se platí nějaký poplatek za podanou přihlášku na Vyšší odbornou školu nebo za přijímací řízení. Zda se má poslat kopie maturitního vysvědčení s přihláškou nebo předložit až u přijímacího řízení.Je nutné vytisknout každou ze 3 stran přihlášky na samostatný papír? Děkuji.
Za podanou přihlášku ani přijímací řízení se nic neplatí. Pokud už máte úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení, můžete ji poslat  spolu s přihláškou. Ale platí i druhá varianta, že pošlete pouze přihlášku a maturitní vysvědčení předložíte až u přijímacího řízení. Přihlášku na VOŠ můžete vytiksnout oboustranně. Nezapomeňte na potvrzení známek ze SŠ.

26.4.2017

Dobrý den, má cenu se hlásit na Vaší VOŠ (Multimediální internetové služby) když jsem v AJ úplný začátečník ? Míváte na tomto oboru i úplně začátečníky ? Díky předem
Počítá se i se začátečníky, i učivo mají nastaveno jinak než pokročilí. Musím ale říct, že záleží na počtu studentů v ročníku, abychom je mohli rozřadit do skupin.  Absolutorium pak už začátečníci, mírně pokročilí i pokročilí mají úplně stejné. Začátečníci se tedy musí více učit, ale jsem přesvědčená, že v dnešní době je angličtina nutností, na VOŠ se vyučuje 5 hodin týdně a s výbornými výsledky.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li uchazeč, který se z důvodu nemoci či sněhu nedostavil na přijímací zkoušky bude vědět alespoň počet bodů z jednoho termínu přijímacích zkoušek, nebo bude Cermat posílat lepší výsledek z obou testů až po absolvování v náhradním termínu. Děkuji za odpověď
Cermat bude zasílat ten lepší výsledek až po absolvování v náhradním termínu. I my jako škola musíme nechat dostatečný počet míst pro přijímání právě pro uchazeče v náhradním termínu, protože až po něm budeme znát výsledky z Cermatu.

24.4.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli budete výsledky přijímacího řízení zveřejňovat hned 28. dubna nebo až později. Děkuji
To bude záležet na tom, kdy nám CERMAT zašle výsledky. Pokud budeme mít výsledky  až 28.4.2017, celkový součet bodů a pořadí zveřejníme až po tomto datu. Budeme se samozřejmě snažit, aby to bylo co nejdříve. Sledujte prosím náš web.

Dobrý večer,chci se zeptat zdali proběhne náhradní termín pro ty co nebyli na přijímacích zkouškách ve druhém termínu a to 19.4.2017 z důvodu sněhové kalamity a neprůjezdnosti silnic.Ten den ráno jsem psala,že se syn nedostaví,že jsme z Mikulovic u Jeseníku přímo panu řediteli a ještě mi neodepsal!Děkuji za rychlou odpovědˇ
Omlouvám se, že odpověď na Váš dotaz nebyla zveřejněna ihned, ale pokud vím, všechny omluvenky jsme registrovali a zadali do systému Cermat.  Na základě toho Vám přijde pozvánka na náhradní termín na 12.5.2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy budou zveřejněny výsledky přijímacích zkoušek na SPŠ.
Přečtěte si prosím odpověď na tuto otázku ze dne 10.4.2017.  Výsledky přijímacího řítení  zveřejníme až po zaslání výsledků přjímacích zkoušek z CERMATU.

19.4.2017

Zdravím, chtěl bych se zeptat, kolik tak se tento rok přibližně hlásí na obor elektrotechnika a kolik na IT? Předem děkuji za odpověď..

Na obor elektrotechnika bylo podáno cca 60 přihlášek, na obor IT přes 90 přihlášek.

10.4.2017

Zdravím, přišlo mi emailem k pozvánce i protokol o předaní pozvánek je nutno tento dokument okopírovat a podepsat ho mým jménem ?
Ne, nemusíte nic kopírovat ani podepisovat. Není to povinné.

Dobrý den,chci se zeptat,dal jsem si u vás přihlášku na obor IT,když se dostanu,ale raději bych chtěl na elektrotechniku,je možnost,kdyby bylo místo a nedal jsem si přihlášku tam nastoupit,děkuji.
V případě, že sis na obor Elektrotechnika nedal přihlášku, není možné být v rámci 1.kola přijímacího řízení přijat na tento obor. Mohl bys být přijat pouze v případě, že by bylo vyhlášeno 2.kolo přijímacího řízení. Další možností je požádat ředitele školy o přestup z oboru IT na obor Elektrotechnika, pokud na tomto oboru bude volné místo. To je ale možné až v srpnu.

Dobrý den, zajímalo by mě kdy budou zveřejněny výsledky přijímacího řízení prvního kola. Předem děkuji za odpověď
Výsledky 1.kola přijímacího řízení bude možné zveřejnit až po 28.dubnu 2017. Důvodem je, že CERMAT  má termín pro zaslání výsledků testů až do 28.4.2017. Terprve potom může škola sečíst body a vyhlásit výsledky.

7.4.2017

Dobrý den, jsem ve čtvrtém ročníku střední odborné školy.Maturitní zkoušku budu mít splněnou během května.Mohu už teď podat přihlášku na VOŠ bez známek z maturitní zkoušky? Děkuji.
Ano, můžete podat přihlášku. Úředně ověřené maturitní vysvědčení přinesete až v červnu k přijímacímu řízení.

Dobrý den, zajímalo by mě, kolik jste pro letošní přijímací řízení obdrželi přihlášek na obor Elektrotechnika? Předem děkuji.
Nevím přesné číslo, ale bylo to kolem 60 přihlášek.

3.4.2017

Dobrý den,chci se zeptat jestli už víte kdy budou rodičovské schuzky,děkuji za odpověd
Rodičovské schůzky se konají v úterý 18.4.2017 do 16,00 do 17,00 hod.

24.3.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy letos mají třetí ročníky STK(Sportovně turistický kurz). Děkuji
Kurzy se konají od 19.6. do 23.6.2017.

Dobrý den.V letošním roce 2017/2018 proběhnou přijímací zkoušky na it. jen 19.4.?Je jen jeden termín k mání?Jsme zapsáni i na it.v Bruntále a tam jsou termíny dva!A ještě se chci zeptat jestli stačí jet jen na vaší zkoušky toho 19.4 a nebo musíme jet jen na zkoušky tam kde jsme poslali přihlášku jako na první školu a to do Bruntálu Od vás nám přišla pozvánka,ale z Bruntálu zatím ne!Když budu skládat zkoušku v Bruntále a nebudu přijat je možné se přihlásit k vám?Děkuji A.M.
1.termín je 12.4.2017 pro ty, kteří si dali příslušnou školu jako první – u vás  Bruntál, na 2.termín tj. 19.4. přijdete k nám do školy, neboť jste naši školu uvedli na 2.místě. Na první termín dostanete pozvánku z Bruntálu. Pokud se dostavíte ke zkoušce na oba termíny, obě školy budou brát v přijímacím řízení vždy ten lepší vysledek. Pokud budete dělat zkoušku jen v Bruntále, výsledek zkoušky platí i pro nás. Abyste mohl nastoupit k nám do školy, musíte být nejdříve přijat. V případě nepřijetí máte možnost podat odvolání. Není to tedy tak, že když vás nepřijmou v Bruntále, nastoupíte automaticky u nás.

23.3.2017

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak je to s tým přípravným kurzem z češtiny a matematiky. Jak se dá zjistit který den mám přijít? Přihlášku jsem poslal. Děkuji.
Informace ke kurzům visí na hlavní stránce. Kurzy na sebe navzájem navazují, takže když jste se přihlásil k češtině i matematice, znamená to, že do školy přijdete celkem 4x. Termíny i čas jsou známy – 27.3. a 3.4.2017  český jazyk, 29.3. a 5.4 matematika. Vzhledem k počtu zájemců budete rozděleni do 3 tříd – rozpis bude hned ve vchodu do školy.

Zdravím, jdu na 2 obory IT a elektrotechnika tak jsem se zaregistroval na přípravné kurzy, zasílá škola jaký email v podobě pozvánce na přípravné kurzy? (pozvánku na přijímačky jsem již od školy dostal)
Na přípravný kurz pozvánky neposíláme, termíny i čas jsou známy – viz výše nebo na naší hlavní stránce.

Dobrý den chtěl bych se poptat jaké měli bodové rozmezí zájemci o studium na vaší škole (dnes už studenti) minulý rok a to ti kteří měli zájem o obor strojírenství a byli přijati
Tuto informaci nemám k dispozici. Bodové hodnocení je pro letošní přijímací řízení nastaveno jinak.

Dobrý den zajímalo by mě kolik měli bodů uchazeči minulý rok ti kteří se dostaly a jde mi o obor strojírenství
Tuto informaci nemám k dispozici. Bodové hodnocení je pro letošní přijímací řízení nastaveno jinak.

Dobrý den chci se zeptat jak zjistím ve kterém termínu dorazit k přípravnému testu z češtiny a matematiky?Když jsou dané dva termíny.Registraci jsem provedl.
Kurzy jsou navazující, takže je nutné přijít na všechny 4 termíny. 27.3 a 3.4. proběhne čeština, 29.3. a 5.4. pak  matematika.

14.3.2017

Dobrý de, mužu se zeptat kolik jste obdrželi přihlášek na obor IT,děkuji.
Z hlavy nevím úplně přesný počet, ale je jich přes 90.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik studentů se hlásí k přijímacím zkouškám na obory elektromechanik a strojírenství.
Děkuji za odpověď.
Obor Elektromechanik na naší škole vůbec nemáme. Na Strojírenství je přes 60 přihlášek a přijímáme 30 studentů.

Dobry den, rada bych si dodela maturitu a nevim kam se mam obratit , muzete mi poradit
Nenapsala jste obor, jestli jste dostudovala 4.ročník a další informace. Pokud budu vědět, určitě Vám poradím ráda, ale musíte poskytnout více informací. Můžete mi napsat na mail.

20.2.2017

Dobrý den, Kdy začne přijímací řízení na VOŠ ? Díky předem za případnou odpověd.
Přihlášky na VOŠ se podávají do 31.5.2017. Přijímací řízení se bude konat v červnu. Vše včas vyvěsíme na naše www stránky.

Dobrý den, nevíte dokdy musíme nahlásit místo konání praxe třetích ročníků? Děkuji
Pokud máte na mysli praxe 3.ročníků vyšší odborné školy, termín je to do 31.3.2017.

9.2.2017

Dobrý den,je možné poslat zápisový lístek poštou,nebo je lépe ho předat osobně ? A pokud osobně,tak kam a v jakém čase?Děkuji za odpověď.
Ano, zápisový lístek můžete poslat poštou. Pokud byste ho chtěli přinést osobně, tak na studijní oddělení paní Šircové od 7,00 do 15,00hodin, ale s polední pauzou.

8.2.2017

Dobrý den,prosím pěkně můžu odvolání poslat doporučeně poštou ? Nebo ho musím donést osobně přímo do školy?Děkuji za případnou odpověď.
Odvolání samozřejmě poštou poslat můžete, jen pozor na termíny, protože odvolání musíte doručit do 3 pracovní dnů ode dne převzetí rozhodnutí o nepřijetí.

31.1.2017

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na 2 věci. 1) má škola jaky připravni kurzy na přijmačky a jestli ano tak kdy to bude, jaká by byla cena a zajímá mě jestli to je ve formě přednášky. 2) pokud budu přijat na vaši školu tak jak je to s učebnicemi co jsem si tak četl zde tak jsem pochopil že lze stahnout ze uložiště školy takže v hodině to budu most mít na jakém zařizení.. tabletu, notebooku ?
Přípravné kurzy na přijímací zkoušky budou, během 14 dnů vyvěsím na našich www stránkách termíny a elektronickou přihlášku. Kurzy jsou určeny pouze pro uchazeče o studium na naší škole a jsou bezplatné. Naši učitelé vysvětlí, jak s testy pracovat a  žáci si je i vyzkouší. Dva dny po dvou hodinách čeština, dva dny po dvou hodinách matematika.
Co se týká učebnic, většinu máme v elektronické podobě, žáci si je mohou stáhnout zdarma. Některé – zejména na jazyky ale bude potřeba koupit.  Seznam učebnic dáváme na nulté rodičovské schůzce. Pokud učitelé v jednotlivých předmětech povolí používání tabletů, notebooků či telefonů, je možné elektronické učebnice používat i v této podobě, většinou jsou ale pro celou třídu promítány  přes dataprojektor nebo používáte školní počítač.

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat ke studiu VOŠ Multimediální služby . Je studium vhodné i pro studenty kteří nestudovali IT na střední škole a z grafiky znají jen základy(free programy z internetu ) ,ale zajímá je ? ->učí se vše od začátku ? Kolik studentů ve třídě bývá úplně z jiného oboru než IT ? Díky
Studium je vhodné pro maturanty jakýchkoli oborů, máme studenty z obchodních akademií, gymnázia, zemědělské školy, z učebních oborů s maturitou, ale i z naší školy z jiných oborů než IT. A ano, vše se učí od začátku. Dokonce si v 1. a 2. ročníku můžete vybrat, čemu se chcete více věnovat, vybíráte ze dvou předmětů, ze kterých můžete získat základy pro další studium a to Výtvarná příprava (probíhá v ateliérech školy – máme i umělecké obory na SŠ) nebo Základy multimédií.

24.1.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak to bude zítra (25.1.) se školou a jestli bude. Děkuji
Zítra probíhá úplně normální vyučování, voda už teče.

Dobrý den, kdy se dává na naší škole pololetní vysvědčení?
Pololetní vysvědčení se vydává v úterý 31.1.2017 šestou vyučovací hodinu.

Dobrý den, chci se zeptat jestli ještě někdy budou fungovat automaty?
Jejda, na to neumím odpovědět, protože vůbec nevím, že automaty nefungují. Napište mi na mail které a jak dlouho.

23.1.2017

Dobrý den rád bych se zeptal pokud budu mit průměr pod hranici bodováni, mám stale šanci pokud udělám dobře přijímačky ? + pokud si dám obě přihlášky na školu.. Budu dělat 2x přijímačky?
Ano, šanci určitě máš, protože přijímací zkouška zaujímá z celkového bodování cca 64%. Zbývající procenta jsou určena na průměr známek ze ZŠ a soutěže. Pokud si dáš obě přihlášky na naši školu, budeš u nás také dělat 2x přijímací zkoušku. Výhodou je, že společnost CERMAT, která testy vyhodnocuje, nám pošle ten lepší výsledek. Pokud by ses náhodou na tebou vybraný obor nedostal, podej okamžitě odvolání, protože je veliká šance, že budeš dodatečně přijat právě na odvolání.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kolik výjdou učebnice do prvního ročníku VOŠ ? Díky
Budete si muset koupit pouze učebnice do angličtiny. Ostatní skripta máme ve formě modulů v elektronické podobě, které studenti VOŠ dostávají zdarma, a mají je kdykoli k dispozici.

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak se řeší, když si druhý cizí jazyk vyberu němčinu, kterou jsem na základní škole neměl a dostanu se do třídy kde bude mít polovina žáků nějaké základy a znalosti. Jestli se začíná se všemi od začátku, nebo se to budeme muset doučit, aby se třída ve znalostech srovnala?
Druhý cizí jazyk učíme standardně od začátku, tudíž vůbec nevadí, když někdo zvolil nový cizí jazyk, který nestudoval na základní škole. Ale: úroveň nastavení učebnic si každý učitel volí až v září na základě domluvy/testu se studenty a zvolí většinou variantu ÚPLNÝ začátečník, popřípadě mírně pokročilí. Takže nikdy není problém, že by se někdo  cítil nepříjemně z hlediska znalostí. Učitelé pracují individuálně jak se slabšími tak s lepšími studenty, takže i v rámci jedné skupiny rozdíly umíme vyřešit.

19.1.2017

Dobrý den,měl bych zájem o studium na vaší škole obor ITa jako druhý strojírenství,chci se zeptat,kde je více fyziky,protože ta mě moc nebaví,pruměr mám 1,5,mám šanci se k vám dostat?děkuji
Všeobecné předměty, ke kterým fyzika patří, máme na všech oborech stejné. Půměr známek máš velice pěkný, takže teď už jen stačí, abys dobře zvládl přijímací zkoušku, a potom nepochybuji, že na naši školu budeš přijat.

16.1.2017

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zdali máte volné místo ve 3. ročníku oboru Informační technologie a zdali by byl přestup možný ze stejného ročníku stejného oboru a podobným účebním plánem (plán na mé současné škole zahrnuje ekonomiku i veškeré ostatní předměty kromě Webových aplikací a seminářů). Děkuji
Místo ve 3.ročníku IT máme, ale s přestupem se obraťte na pana Mgr. Šanovce (telefon 583326203). Ten vám řekne všechny podrobnosti a možnosti.

11.1.2017

Muj prumer je 1,66 a mam zajem o studium v oboru strojnictvi. Samozrejmne budu mit zajem o pripravne kurzy na prijimacky. Jake jsou me sance, ze se na Vasi skolu a uvedeny obor dostanu?
Myslím si, že určitě velké. I kdyby se stalo, že nebudeš náhodou  přijat, protože např. pokazíš přijímací zkoušku, nikdy se nevzdávej a dej odvolání. Vždycky se uvolní nějaká místa a je velká šance být přijat. Vzhledem k tvému zájmu i k relativně dobrému průměru věřím, že se dostaneš hned napoprvé. Držím pěsti!

Dobry den mam zajem o studium na Vasi skole v oboru strojnictvi a chci se zucastnit pripravy na prijimaci zkousku. Jsem ze Zabrehu a dojizdeni do Sumperka by pro me bylo slozitejsi,myslite, ze by pro me bylo stejne efektivni zaplatit si pripravny kurz na Gymnaziu Zabreh, kdyz jsou prijimacky pro vsechny maturitni obory stejne??
Pokud se ti nechce dojíždět, tak určitě ano. Naše kurzy proběhnou celkem ve 4 dnech odpoledne – 2x matemazika a 2x český jazyk a jsou zdarma. Budeme je ale pořádat pouze pro žáky, kteří k nám podali přihlášku.

10.1.2017

Dobrý den, kdy budou přijímací zkoušky na obor Informační technologie. Děkuji Vám za odpověď.
Pokud máte na mysli střední školu, tak přijímací zkouška se koná v dubnu. V letošním roce je pro všechny maturitní obory předepsána jednotná přijímací zkouška z matematiky a českého jazyka.

Dobrý den, chci se zeptat zda mají obory VOŠ nějaké navazující studium. Děkuji
Ano, některé soukromé vysoké školy uznávají některé předměty z VOŠ a nabízí zkrácené bakalářské studium. Jsou to ale soukromé vysoké školy, takže musíte počítat s poplatkem kolem 20000 Kč za semestr.

6.1.2017

Dobry den, rada bych se zeptala, kdy budou zverejnene vysledky z prijimaciho rizeni obor graf.design, ktere se konaly dne 4. – 5. 1. 2017. Dekuji mockrat.
Podle zákona se výsledky přijímacího řízení mohou zvěřejňovat až od 5.2.2017. Ale v pondělí  9.1.2017 bude všem uchazečům zasláno písemné sdělení o výsledku talentové zkoušky. Tento výsledek bude také v pondělí zveřejněn na našem webu.

Dobrý den,chci se zeptat,kdy budou výsledky z talentových zkoušek na graf.design?
Sdělení o výsledku talentové zkoušky bude vyvěšeno na našem webu v pondělí 9.1.2017 a dále zasláno všem uchazečům ještě písemně.

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy končí odpolední vyučování v středoškolského oboru Informační Technologie a kolikrát týdně je. Děkuji
Letošní prváci i druháci mají odpolední pouze 1x týdně. Každý rok to ale může být jinak. Obecně  platí pro všechny obory kromě uměleckých, že konec výuky je nejpozději v 15,55 hod.

3.1.2017

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat na blíže specifikované uplatnění absolventa u oboru Multimediální internetové služby a zda je na těchto stránkách kompletní učební plán k tomuto oboru. Děkuji předem za odpověď.
Na hlavní stránce vlevo nahoře je ikona VOŠ, když ji rozkliknete, najdete zde vzdělávací program MIS, dalším klikem rozbalíte účební plány pro 1. – 3. ročník. Co se týká uplatnění absolventa, je opravdu hodně široké, a to od webového grafika, webového designera až po manažera marketingu, reklamy, odbormého pracovníka marketingu  nebo reklamy nebo referenta či vedoucího pracovníka internetového obchodu. Těch možností je mnoho, vyjmenovala jsem jen několik příkladů.

20.12.2016

Dobrý den.Chci se zeptat kdy začíná výuka na SPŠ po vánočních svátcích.Jestli 3.1.2017 nebo 4.1.2017.Děkuji
Výuka začíná již v úterý 3.1.2017.

16.12.2016

Dobry den ,chtěl bych se zeptat jak náročná je angličtina na oboru Informační technologie – Multimediální internetové služby? Vždy jsem měl s angličtinou problém ,ale tento obor mě velice zajímá. Dále bych se chtěl zeptat na předmět také u tohoto oboru -Výtvarná příprava- na co se tento předmět zaměřuje?
Z angličtiny Vás čeká na konci 3.ročníku absolutorium, ale vzhledem k tomu, že má  angličtina dotaci 5 hodin týdně, zvládají ji studenti velmi dobře. Co se týká předmětu  Výtvarná příprava je to předmět, který je průpravou pro zvládnutí principů výtvarné tvorby (světlo, barvy, písmo, sazba), a   můžete, ale nemusíte si ho navolit. Pokud o tento předmět nebudete mít zájem, je možné místo něj navolit předmět Základy multimédií na internetu.

9.12.2016

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli budou připravné kurzy na přijmačky ?
Ano budou, jejich termín a přihlášku včas vyvěsíme na naše www stránky.

Dobrý den, nevíte, kde by se dali zjistit výsledky školního kola olympiády z českého jazyka z tohoto roku? Děkuji.
Obraťte se prosím na pana Mareše, ten to má na starosti.

Chci se zeptat na termín letošních praxí?
Myslíte praxe na VOŠ nebo na SŠ? VOŠ je má každý pátek nebo pondělí, na SŠ budou praxe probíhat ve 2. a 3.ročníku všech oborů v době ústních maturitních zkoušek.

21.11.2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli budou v přištím školním roce (2017/2018) otevřeny obory (VOŠ) Multimediální internetové služby i Aplikace výpočetní techniky ? Díky předem za odpověď.
Pro školní rok 2017/2018 bude pravděpodobně otevřen pouze vzdělávací program Multimediální internetové služby.

Dobrý den, chci se zeptat zda by bylo možné změnit učitele angličtiny.
Ano, je to možné. Musí k tomu však být závažný důvod.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat proč se dávají zbytečná suplování na předměty, místo toho aby se tato hodina vymazala. Například suplování z Matematiky učitelem který učí Občanskou výchovu a tělocvik. Děkuji
Nejsou to zbytečná suplování, neboť učitel matematiky vám jistě zadal samostatnou práci, kterou si můžete vypracovat ve škole a tak matematiku procvičit. Učitel OV na vás pouze dohlíží.

15.11.2016

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli jsou VOŠ obory na Vaší škole vhodné i pro absolventy středních škol s úplně jiným zaměřením nebo spíš pro středoškolaky s oborem IT ?
Obor na VOŠ je nachystán pro každého absolventa s maturitou, tzn. že nerozlišujeme, z jaké střední školy kdo přišel. Začínáme od začátku, takže i ti, kteří IT nikdy nestudovali, ale zajímá je, nemají se zvládnutím učiva na VOŠ žádný problém.

7.11.2016

Dobrý den, chtě bych se zeptat jaká jsou kritéria přijetí na čtyřletý studijní obou elektrotechnik ev. pokud se započítává průměr ze základní školy, tak z jakého ročníku. Děkuji za odpověď.
Kritéria přijímacího řízení  na školní rok 2017/2018 bude ředitel školy vyhlašovat až v lednu 2017. Předběžně můžu ale říct, že minimálně 60% budou tvořit body za přijímací zkoušku z matematiky a českého jazyka, zbývající část pak průměr  známek za 1.a 2.pololetí 8.třídy a 1.pololetí 9.třídy a  za účast v soutěžích.

 

2.11.2016

Zdravím dá se ještě přihlásit na přípravný výtvarny kurz a kde a u koho Děkuji
Bohužel ne, kurz je zcela naplněn.

Dobrý den, nelze prosím zařadit do výuky v oboru strojirenstvi druhy jazyk také ve 3. a 4. ročníku 1 hodinu tydne? Je škoda, aby žáci z toho vypadli, v lepších firmách po strojarich požadují 2 jazyky. Rodič strojaře.
Je mi líto, ale v tuto chvíli o zařazení 1 hodiny druhého cizího jazyka do 3. a 4. ročníku neuvažujeme.

 

20.10.2016

Dobrý den, bude ve dnech od 24. do 28.10.2016 volno? Nebo je možnost tady někde na webu vidět plánovací kalendář?
Podzimní prázdniny začínají ve středu 26.10.2016. V pondělí a úterý, tj 24. a 25.10. je běžná výuka.

17.10.2016

Dobrý den, máme na průmce možnost získání karty ISIC/ITIC? Děkuji za odpověď.
Tuto kartu naše škola nevydává, ale není nic jednoduššího, než si ji buď objednat nebo si nechat kartu vystavit na počkání.  Měla by ji prodávat Akademie J.A. Komenského se sídlem na náměstí Míru v Šumperku. S sebou si vezměte žádost o vydání průkazu potvrzenou ze školy nebo běžné potvrzení o studiu, doklad totožnosti, průkazovou fotografii a 300 Kč.  Pokud by v Šumperku nebyla karta dostupná, lehce si na internetu vyhledejte jiného prodejce.

12.10.2016

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bude 18. listopadu ředitelské volno, jelikož 17. listopadu je státní svátek a dojíždějicí by se museli vracet v pátek na 1 den do školy. Děkuji
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli bude 18.11. ředitelské volno nebo vyučování. Děkuji za odpověď
Mám dobrou zprávu, 18.11.2016 je ředitelské volno.

6.10.2016

Dobrý den, prosím vás kdy probíhají přípravné kurzy na IT obor děkuji.
Přípravný kurz na přijímací zkoušku z matematiky a českého jazyka na obory IT, S, E a TL jsme v loňském školním roce pořádali  v dubnu těsně před přijímačkami. Pokud bude ze strany žáků zájem, předpokládám, že jej nabídneme v letošním školním roce také. Sleduj naše www stránky, bude tam i elektronická přihláška.

Dobrý den, chci se zeptat jak je to ve druhém ročníku s praxí u výtvarných oboru.
Praxe probíhá úplně stejně jako na ostatních oborech. Ve 2. a 3. ročníku během měsíce května absolvujete 14ti denní praxi v reálné  firmě. Je vhodné si nějakou vytipovat a domluvit se, zda by vás na praxi na základě smlouvy mezi školou a firmou na 10 pracovních dní přijali.

Dobrý den, mám zájem o studium průmyslového designu na vaší škole, chci se zeptat,zda probíhají nějaké přípravné kurzy? Děkuji.
Přípravný kurz na talentové zkoušky se bude konat od 8.11. do 13.12.2016 každé úterý od 15,30 do 18,30 hodin, pokud se na něj přihlásí dostatečné množství zájemců. Veškeré informace včetně elektronické přihlášky budou na náš web vyvěšeny v nejbližší době. Cena kurzu 1300 Kč.

 

26.9.2016

Dobrý den,
měl bych zájem o studium na vaší škole,obor IT,pruměr mám 1,5,ale mám strach,že neudělám příjimačky,mám šanci se dostat
Přijímací zkoušku určitě zvládneš, děláme i přípravné kurzy. Průměr 1,5 je velice pěkný, vydrž tak i v 9.třídě a jsem přesvědčena, že se na obor IT dostaneš.

Dobrý den, kdy se bude, prosím, konat den otevřených dveří? Děkuji za odpověď
Musíte jen upřesnit na který obor. Jinak informace o týdnu otevřených dveří na výtvarné obory (17.10. – 20.10.2016) i na ostatní obory (28.11. – 2.12.2016) visí na našich www stránkách jako hlavní zpráva.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se na obory grafický a průmyslový design konají pouze talentové zkoušky, nebo i přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. Děkuji
Ředitel školy má povinnost vyhlásit kriteria přijímacího řízení  pro umělecké obory do 31.10.2016. V tuto chvíli tedy ještě neumím odpovědět na 100%. Předpokládám ale, že se budou tak jako  každý rok  konat jen talentové zkoušky. Určitě již řekneme aktuální informaci na týdnu otevřených dveří pro výtvarné obory, který začíná 17.10.2016.

Dobrý den, kdy bude maturitní ples ? A kolik lístků dostane každý student čtvrtého ročníku ? Děkuji za odpověď
Maturitní ples se koná 25.11.2016, každý student 4.ročníku získá v prvním  kole 3 lístky.

19.9.2016

Dobrý den. Minulý rok zmizela z chodby tabule se seznamem učitelů a jejich kabinety. Lze tyto informace zjistit aspoň jinde? Děkuji za odpověď.
Děkujeme za upozornění, seznam učitelů, jejich telefonní čísla a čísla kabinetů najdete nově na našich www stránkách v „Kontaktech“.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké je přihlašovací jméno do bakalářů pro rodiče žáků v 1.ročníku.
Na to neumím odpovědět, zeptejte se prosím třídního učitele. Děkuji.

 

12.9.2016

Dobrý den, jako rodič se chci zeptat, zda bude mít škola ve dnech 29.9. – 30.9.2016 normálně vyučování nebo ředitelské volno. Děkuji za odpověď.
Škola bude mít normální vyučování.

31.8.2016

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat co a jak první den? V kolik hodin a kde být?
Všechny informace o zahájení školního roku 2016/2017 jsou  vyvěšeny na našich www stránkách jako hlavní zpráva. Přečtěte si je prosím.

30.8.2016

Dobrý den, mohl bych se zeptat co u třetích ročníku TL znamená v rozvrhu SCN?
Je to seminář CNC strojů.

29.8.2016

Dobrý den, prosím Vás, je znám už přesný termín,kdy se bude konat burza učebnic pro 1. ročník IT ? Dočetla jsem se zde, že až se žáci vrátí z GO kurzu, ale i tak bychom rádi znali termín. Děkuji za info.
Burza učebnic by měla začít 12.9. a trvat celý týden. Bude se konat vždy o velké přestávce na učebně IC.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda začíná škola 1. nebo až 5.9.2016. Děkuji
Už jsme vyvěsili organizaci zahájení školního roku na našem webu, začínáme 1.9.2016.

21.8.2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je v I.ročníku Lyžařský kurz. Děkuji
Lyžařský kurz probíhá až ve druhém ročníku. V prvním ročníku jedou žáci na seznamovací kurz GO!

Dobrý den,jen jsem se chtěla ujistit,dcera bude u vás na DM.Nikde jsem ale nenalezla přesnou adresu DM,donívám se tedy že jde o budovy vedle školy je to tak?Děkuji za odpověd.
Budova DM je cca 10 minut od školy, je tam i školní jídelna. Adresa je “ U sanatotia 1″.

Dobrý den,náš syn nastupuje od 1.9. do 1. ročníku, obor strojírenství.
Obdrželi jsme seznam učebnic, které bude k výuce potřebovat. V seznamu je uvedena učebnice Strojírenské tabulky. Můžete nám prosím ujasnit, které vydání je potřeba. Této učetnice se prodává několik vydání. Děkuji za odpověď
Poprosím vás, abyste s koupí počkali, jednak se bude ve škole konat prodejní Burza učebnic (až se žáci 1.ročníku vrátí z kurzu GO!), jednat učitel příslušného předmětu vše upřesní. Já vám na to opravdu nejsem schopna odpovědět.

20.6.2016

Můj zletilý syn si může omlouvat absenci sám je to tak ? nepotřebuje přeci abych mu omluvenky podepisoval nemám pravdu ?
Standardně platí, že si zletilý žák může omlouvat absenci sám, současně ale  platí, že ne každou omluvenku zletilého žáka musí třídní učitel akceptovat. To platí zejména v případě časté nebo dlouhodobé absence. Třídní učitel může požadovat, pokud to považuje za nezbytné, doložení nepřítomnosti zletilého žáka z důvodu nemoci ošetřujícím lékařem žáka nebo alespoň potvrzením omluvenky rodičem.

17.6.2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli schválením povinných přijímacích zkoušek se změnila kriteria na výtvarné obory. Bude stačit průměr a talentové zkoušky, nebo se přijímací zkoušky z M a Čj týkají i grafického designu? Děkuji
Dle našich informací by se přijímací zkouška z M a Čj výtvarných oborů týkat neměla, ale vzhledem k tomu, že novela školského zákona ještě nevyšla ve Sbírce zákonů, počkejte prosím s tímto dotazem až po prostudování novely.

Dobrý den, asi budu chybět 28. června, ale chtěla bych se zeptat v kolik hodin se má konat akce Viktor. Děkuji za odpověď
Viktor se koná 28.6.2016 v 11 hodin v domě kultury. Jinak jsou všechny tyto informace včetně časů uvedeny v elektronickém kalendáři školy, kam máte jako žákyně školy přístup i vy.

14.6.2016

Dobrý den,do kdy máme odevzdat potvrzene povolení k inkasní platbě za ubytování a do kdy je třeba zaslat platbu za stravne na účet školy? Děkuji
„Potvrzení o povolení k inkasní platbě nám prosím pošlete do 31. srpna 2016. Platbu za stravné je potřeba poslat do 25. srpna 2016. Mimořádně můžete uhradit hotově v den nástupu u vedoucí kuchyně.“

Dobrý den, fotí se na průmyslovce třídy?
To záleží na každé třídě, oficiálně se do výroční zprávy školy fotí jen studenti 4.ročníků.

6.6.2016

Dobrý den, co je obsahem „zájmového kurzu v souladu s platnými ŠVP“ a projektového týdne? Děkuji za odpověď.
Žáci mají k dispozici 5 dnů ve školním roce, které mohou využít  k účasti na zájmových kurzech – tj. např. sportovně turistický kurz ve 3.ročníku nebo seznamovací kurzy v 1.ročníku, které jsou součástí školního vzdělávacího programu.

30.5.2016

Dobrý den.Po přečtení dotazu z minuleho školního roku bylla odpověd,že některé upřesnujíci informace budou odpovězeny na 0 schuzce.Plánuje škola tuhle schuzku i letos.Děkuji za odpověd
Ano, plánuje. Nultá rodičovská schůzka by se měla konat ve čtvrtek 9.6.2016.

27.5.2016

Dobrý den,
Přihlášku na vaší školu musím poslat pouze poštou, jestli jsem to správně pochopila? A když bych ji zaslala např. 30. 5. ale vám došla až po 31. 5. bude má přihláška přijata? A na obor IT – Multimediální internetové služby se příjmačky nedělají, ale musím se dostavit v požadovaný datum?
Přihlášku posíláte poštou nebo ji přinesete osobně. Pokud ji pošlete poštou, rozhoduje datum na poštovním razítku na obálce – tzn. kdy jste přihlášku posílala – to můžete tedy i 31.5. Co se týká přijímacího řízení, to se koná 27.6.2016, a ano, skutečně se na něj musíte dostavit osobně. Osobní neúčast je důvodem pro nepřijetí, pokud se ze závažných důvodů neomluvíte. Po odevzdání přihlášky Vám přijde poštou pozvánka k přijímacímu řízení.

26.5.2016

Dobrý den.Mám dotaz na začátek nového školního roku 2016¨\2017.Zda bude zčínat 1.9.2016 nebo 5.9.2016.Děkuji za odpověd
Zahájení školního roku 2016/2017 je už ve čtvrtek 1.žáří 2016.

Dobrý den, mám zajem o studium na vaší škole. Jaký musím mít průměr, abych mohl jít na výtvarné obory a jaký na ostatní obory? Děkuji
Ptáš se strašně brzo, teprve ukončujeme přijímací řízení pro rok 2016/2017.  Kritéria přijímacího řízení  včetně průměrů známek pro další školní bude ředitel školy teprve vyhlašovat. Pro výtvarné obory do 30.11.2016, pro ostatní obory do 31.1.2017.

26.4.2016

Dobrý den,bylo by možné zveřejnit výsledky přijímacího řízení na obor grafický design z letošního roku stejně, jak jej máte např. u informační technologie? Ráda bych věděla kolik se hlásilo dětí, kolik bylo přijato a jaký měly průměr a výsledek talentových zkoušek, aby se ještě dostaly.Chápu, že je to každý rok jinak, ale ráda bych měla srovnání. Děkuji
Výsledky přijímacího řízení na obor Grafický design jsme měli na našich stránkách zvěřejněny 2 měsíce, po uzavření přijímacího řízení byly vymazány. V současné chvíli probíhá přijímací řízení na obory IT, TL, S a E, proto jsou výsledky k dispozici. Omlouvám se, ale vzhledem k uzavřenému řízení na oboru GD, již znovu výsledky na našichn www stránkách zvěřejňovat nebudeme. Pro Vaši informaci ale uvádím, že na GD bylo celkem 31 přihlášek, přijímali jsme 15 žáků.

22.4.2016

Dobrý den.Mám dotaz kdy budou zveřejněny výsledky přijímacích zkoušek.Děkuji za odpověd
Výsledky budou zvěřejněny dnes tj. 22.4.2016 po 10.hodině.

14.4.2016

Dobrý den mohu se zeptat když mám už podanou přihlášku a všechno vyřízené kde zjístím číslo učebny kde budu dělat přímací zkoušky na mail mi nic nepřišlo a v papírech od školy to také není
Mailem šla informace jen těm, kdo nám e-mailovou adresu zanechali. Jinak se nemusíš bát, hned na nástěnce u vchodu do školy budou seznamy učeben  se jmény žáků. Zlom vaz!

12.4.2016

Dobrý den, chci se zeptat jestli se budou dělat i ústní pohovory či nikoli. Předem děkuji za odpověď.
Ne, ústní pohovor není součástí přijímacího řízení.

Dobrý den, chci se zeptat jestli u strojírenství a informační technologií jsou i ústní pohovory a nebo jsou zde jen písemné přijímací zkoušky ??
Předem děkuji za odpověď.
Ani u jednoho z oborů nejsou kritérii stanoveny ústní pohovory. Konají se pouze písemné testy z matematiky a češtiny.

25.3.2016

Dobrý den, chci se zeptat jestli body za vysvědčení dostanu za 1.pol. 8tř, 2.pol. 8 tř. a 1 pol. 9tř. a nebo za nejlepší průměr z techto tří vysvědčení?? Předem děkuji za odpověď.
Spočítá se průměr za všechny tři pololetí dohromady, vyjde např. průměr 1,5 a za tento průměr jsou pak přiděleny body.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat kolik bych dostala bodů,když mám průměr 1,66
Děkuji předem za odpověď
Nevím, na jaký obor se hlásíš (TL do 2,00, ostatní obory průměr do 2,30), proto ti body nemůžu spočítat. Je na to vytvořen algoritmus, takže prosím vydrž až do přijímacího řízení.

22.3.2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na termín přijímacích zkoušek na SPŠ. Děkuji.
Termín přijímacích zkoušek je 15.4.2016.

11.3.2016

Dobrý den, chci se zeptat jestli by byl problém, kdyby přihláška na Vaši SŠ byla černobílá a ne barevná ?? Předem děkuji za odpověď ??
Na tuto otázku jsem již odpovídala 29.2.2016. Přihláška může být černobílá.

2.3.2016

Dobrý den.Mám dotaz k přípravným testum z ČJ a M.Zda bude kurz probíhat i pokud se přihlásí málo zájemcu o tento kurz.A pokud by byl zrušen,zda dáte vědět předem.Děkuji za odpověd
Na přípravný kurz k testům z matematiky a ČJ se už v tuto chvíli přihlásilo dostatečné množství žáků a každy den se přihlašují další.  Nemusíte mít tedy strach, že by se kurzy nekonaly. Termíny uvedené na našich www stránkách platí.

29.2.2016

Dobrý den,
chci se zeptat ,zda bude vadit, když přihláška bude černobílá a ne barevná (fialová) ?? Předem děkuji za odpověď.
Určitě to nevadí. Stačí vytisknout černobíle.

Dobrý den,
je u vás na škole umožněno vzdělávání podle individuálního studijního plánu na základě zdravotních potíží? Děkuji za odpověď.
Tato možnost podle školského zákona existuje na každé škole. Individuální vzdělávací plán se povoluje na základě  doporučení lékaře nebo školského poradenského zařízení.

1.2.2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy by mělo přijít rozhodnutí o odvolání? Předem děkuji za odpověď.
Dnes byl poslední den pro odevzdání zápočtových lístků, takže rozhodnutí o odvolání by již mělo přjít každým dnem.

Dobrý den,
jsem žákem 1. ročníku IT a chtěl bych se zeptat, jestli je možnost přestupu na obor TL. A popřípadě, jestli bych pokračoval do 2.ročníku nebo opakoval 1. ročník.
Samozřejmě možnost přestupu je, ale první podmínkou je, aby na TL bylo volné místo, ve třídě může být maximálně 30 žáků. Píšu z domu, takže v tuto chvíli nevím jaký je v TL1 stav. Mohl bys pokračovat ve 2.ročníku, ale zase je tu podmínka – vykonání  rozdílových  zkoušek. Pokud to myslíš vážně, zastav se osobně.

31.1.2016

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli budete pořádat přijímací zkoušky „nanečisto“? Pokud ano, v jakém termínu? Děkuji.
Příjímací zkoušky „nanečisto“ bohužel pořádat  nebudeme. Ale  naše škola,  stejně jako v loňském roce, nabídne v březnu kurzy – jak  s těmito testy z češtiny a matematiky pracovat. Termíny vyvěsíme na našich www stránkách včetně elektronické přihlášky.

Dobrý den, v podmínkách přijetí je napsáno, že průměr 1,00 ze ZŠ je hodnocen 200 body a průměr 2,30 nula body. Jak by to bylo hodnoceno, kdybych měl průměr mezi těmito dvěma rozhraní. (můj „nejhorší“ průměr z 1 pol. 8 třídy je 1,33 ≐ 1,4) ??
Na přepočet známek na body je zadán v počítači algoritmus, který neznám, ale odhadem za půměr 1,3 bude pravděpodobně kolem  153 bodů. Přesně to počítat nechci, počkej si prosím až na opravdový výsledek.

Dobrý den, chci se zeptat jestli jsem po dokončení studia oboru Vojenské lyceum nějak „vázaný“ armádě nebo můžu jít na jinou vysokou školu? Díky
U nás ve škole vojenské lyceum nemáme, takže ti bohužel nemůžu odpovědět. Záleží ale asi na tom, jestli podepíšete nějakou smlouvu – získání stipendia, vojenského oblečení apod.

28.1.2016

Dobrý den. Je možno VOŠ studovat i formou dálkového studia? Předem děkuji za odpověď.
Bohužel to možné není, otvíráme pouze denní studium.

25.1.2016

Dobrý den, chci se zeptat jestli jsou již na stránkách školy podmínky ke přijetí. (Mám zájem o strojařství.). Předem děkuji za odpověď.
Kritéria přijímacích zkoušek na našich stránkách zatím nevisí, ale do pátku 29.1.2016 tam budou.

12.1.2016

A v kolik hodin muzu odvolani donest a k rediteli nebo kam? Dekuji
Odvolání můžeš přinést na studijní oddělení paní Šircové. Je tam od 7,00 do 10,00 hod. a potom odpoledne od 13,00 do 15,30 hod. Ale samozřejmě odvolání můžeš odevzdat i na sekretariátě školy. Držím pěsti!

 

12.1.2015

Dobrý den, v případě že se chci odvolat na průmyslový design.. od kdy – do kdy můžu donést odvolání? Děkuji
Odvolání si můžete podat do 3 pracovních dnů ode dne převzetí rozhodnutí o nepřijetí.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat když jsem se k vám nedostala a chci si podat odvolání do kdy se dovím výsledné rozhodnutí?A bude taky zveřejněno na stránkách školy?Děkuji
Na stránkách školy byly výsledky přijímacího řízení vyvěšeny v pátek 8.1.2016. Rozhodnutí o nepřijetí by vám již mělo přijít domů písemně, taktéž se odesílalo v pátek. Je ale potřeba ho vyzvednout na poště do 7 dnů. Podat odvolání můžete do 3 pracovních dnů ode dne převzetí rozhodnutí.

Dobrý den, bratranec by se rád hlásil na Vaši školu v oboru strojírenství a chtěl by se zeptat jaký průměr by byl potřeba. Předem děkuji za odpověď.
Kritéria přijímacího řízení zatím nebyla vyhlášena, ředitel školy má povinnost je vyhlásit  do konce ledna 2016. Příští týden se koná setkání s ředitelem školy, tam kritéria určitě již určitě vyhlásí. Následně budou vyvěšena na www stránkách školy. V loňském roce to byl průměr 2,3.

 

8.1.2016

Dobrý den,dcera se dostala na obor průmyslový design,odkud si mohu vytisknou zápisový lístek.Děkuji
Zápisový lístek si sama vytisknout nemůžete, musí Vám ho vydat základní škola,  kterou Vaše dcera navštěvuje.

7.1.2016

Dobrý den,  zajímá mě, kdy budou na vaší stránce vyvěšeny výsledky z přijímacích zkoušek pro obor grafický deign.
Děkuji.
Výsledky budou vyvěšeny zítra, tj. 8.1.2016.

14.12.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat do kdy se musí odevzdat přihlášky na VOŠ, jake se tam platí školné pokud se platí, a na kolik VOŠ si můžete poslat přihlášku ? děkuji
Přihlášky na VOŠ se odevzdávají do 31.5.2016. Na naší VOŠ je školné 3000 Kč ročně, přihlášky je možné poslat na libovolný počet škol.

Dobrý den, v roce 2003 jsem absolvoval na VOŠ v Šumperku s titulem DiS. Zkoušel jsem se dnes na studijním oddělení informovat o možnostech dodělání titulu Bc. pro absolventy VOŠ, ale bohužel jsem příliš nepochodil. Nechce se mi věřit, že by „naše“ škola opravdu neměla představu, na kterých vysokých školách mohou její studenti pokračovat v bakalářském studiu a mít uznané alespoň některé předměty. Předem velice děkuji za odpověď…
Nabídka vysokých škol se stále mění, pokud vím, veřejné vysoké školy tuto možnost vůbec nenabízejí. Musíte tedy hledat pouze na soukromých školách a počítat s platbou cca až 20 tis. Kč za semestr. Nevím, jaké jste studoval zaměření, ale soukromé vysoké školy většinou nabízely možnost dokončení bakalářského studia pouze ekonomům. Nicméně pár našich studentů studovalo na Evropském polytechnickém institutu v Kunovicích a na Západomoravské vysoké škole v Třebíči, kde jim byly některé zkoušky uznány. EPI zase nabízel zkrácené roční bc. studium s tím, že si všechny zkoušky můžete udělat během jednoho roku, neboť obsah studia se shodoval s naším. Pokud to tak stále je, nevím, protože v posledních letech šli naši studenti VOŠ studovat normální denní nebo dálkové studium na veřejných školách.

Dobrý den, zajímalo by mě, přibližně do kolika hodin jsou vyučovací hodiny oboru technické lyceum. Děkuji.
Obvykle do 13,25 hod,  jednou týdně bývá odpolední vyučování do 15,55 hod.

2.12.2015

Dobrý den, ptám se za dvě uchazečky, které se hlásí na talentové zkoušky na prům.design: 1.Mohou užívat při modelování( pouze na talentovkách), společnou sadu špachtlí? (prozatím vypůjčenou) 2.Co si máme představit pod- dřevěná podložka- je třeba ji zakoupit nebo je možné si ji ve škole zapůjčit? Anebo co je to za materiál- překližka,…? Děkujeme za objasnění.
Ptala jsem se výtvarníků a tady je jejich odpověď. Co se týká jednotné sady špachtlí – snad to půjde.  Podložka je rýsovací prkno A2, ve škole se nedá zapůjčit. Dá se koupit ve specializovaných papírnictvích. Lze ji nahradit i silnější překližkou velikosti A2 . Překližka je lepený materiál z dřevěné dýhy – lepeno do kříže, Může mít 3 vrstvy, 5 vrstev a víc.

9.11.2015

Dobrý den,chtěla bych zeptat do jakého průměru berete bez přijímacích zkoušek?
Kritéria pro přijímací zkoušky pro všechny obory kromě uměleckých budou vyhlášeny do 31.1.2016. Zatím nemám informaci, že bychom přijímali žáky bez přijímací zkoušky.

Dobrý den, musí být přopojeno lékařské potvrzení k přihlášce na grafický design? Děkuji
Ano, požadujeme lékařské potvrzení.

Dobrý den. Jak dlouho nebudou fungovat bakaláři?
Přiznávám, vůbec nevím,  že software Bakalář by neměl fungovat. Ve škole s ním normálně pracujeme. Pokud máte problém, obraťte se prosím na pana Melichara, který ho má na starosti.

3.11.2015

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy jsou na vaší škole dny otevřených dveří obor grafický design. Děkuji.
Dny otevřených dveří pro umělecké obory průmyslový a grafický design proběhly od 19.10 do 22.10.2015, byly každý den od 9 do 17 hodin. tato informace byla vyvěšena na našich www stránkách celý měsíc, posílali jsme i plakáty s touto informací na všechny základní školy.

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na grafický desing na kurz,který má být letos v listopadu,dcera se chce hlásit na Vaší školu,potřebuji informace k zaplacení kurzu,kdy začíná a do kdy má být zaplacen.Předem děkuji Lašáková
Veškeré informace ke kurzu jsou vyvěšeny na hlavní stránce našich www stránek. Stačí kliknout na „více …“, je tam uvedeno i číslo účtu a variabilní symbol.

21.10.2015

Dobrý den,
Chtěl bych zeptat jak probíhají dny oteveenych dveří pro grafické obory.
Na vrátnici se vás ujme služba, učitel vás provede po škole a ateliérech, kde vám vyučující poskytnou veškeré informace. Uvidíte žáky při práci a samozřejmě ukázky již hotových prací.

Dobrý den, chci se Vás zeptat zda jsou na obor Průmyslový design jak talentové zkoušky tak i přijímací zkoušky. Děkuji
Kritéria přijímacího řízení ještě nebyly ředitelem školy schváleny, měly by být vyvěšeny do 31.10.2015.  Předpokládám ale, že to bude stejné jako v loňském roce. Tzn. pouze talentová zkouška.

7.10.2015

Dobrý den, jsem žákem 1.ročníku strojírenství a zajímá mě, jak je to s kartou ISIS?? Děkuji
Asi máte na mysli kartu ISIC. Tuto kartu naše škola nevydává, ale není nic jednoduššího, než si ji buď objednat nebo si nechat kartu vystavit na počkání.  Měla by ji prodávat Akademie J.A. Komenského se sídlem na náměstí Míru v Šumperku. S sebou si vezměte žádost o vydání průkazu potvrzenou ze školy nebo běžné potvrzení o studiu, doklad totožnosti, průkazovou fotografii a 300 Kč.  Pokud by v Šumperku nebyla karta dostupná, lehce si na internetu vyhledejte jiného prodejce.

Dobrý den. Zajímá mě, jestli se v nejbližší budoucnosti bude na domově mládeže modernizovat zařízení pokojů. Určitě se studenti těší na něco novějšího na pokojích, když už zvenku mají krásnou školu i internát. Děkuji mnohokrát
Odpovím velmi ráda – věřím, že ano.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat v kterém termínu – leden 2016 jede ITB na lyžák. Děkuji
To ještě nevíme úplně přesně, ale obvykle se jezdí hned prvních 14 dní v lednu.

10.9.2015

Dobrý den, jsem v 1. ročníku oboru IT. Budu do školy potřebovat vlastní notebook?
Ne, není to potřeba. Škola je vybavena dostatečně. Ale studenti používají na některých hodinách, když to učitel dovolí, i svůj notebook.

Dobrý den,nevíte kolik stojí asi přibližně učebnice pro žáka 1.ročníku infor.technologie,kolik peněz mu dát sebou na burzu učebnic?děkuji
To opravdu nevím, ale odhaduji maximálně 500 Kč.

Dobrý den, nevite kdy začíná taneční kurz druhých ročníku nebo kde dostaneme nějaké informace,děkuji
Tak to doopravdy nevím. Je mi líto.

3.9.2015

Dobrý den , jsem v 1.ročníku a nevím jak je to s údaji pro příhlášení do systému .
Vše Vám bude vysvětleno hned jak se vrátíte z GO! Dostanete informace na třídnických hodinách od kolegy z oboru IT.

31.8.2015

Dobrý den,
v kolik hodin začíná a končí výuka oboru Multimediální internetové služby a je ke studiu potřeba mít vlastní notebook ? Děkuji
Zřejmě se ptáte na 1. září – na VOŠ začínáme ve 13,00 hodin, předpokládaný konec v 16,00 hod. Vlastní notebook není podmínkou.

Dobrý den,  Musíme být na 1.šk. Den slavnostně oblečeni, když pak odjíždíme na GO..??
Ne, nemusíte, víme, že s sebou máte batohy a k tomu odpovídající oblečení.

Dobrý den, kolik času budou mít žáci 1. ročníku mezi ukončením programu ve škole a odjezdem na GO kurz ? Děkuji.
Počítá se zhruba s jednou hodinou.

27.8.2015

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak probíhá první den (1.9.) u prvních ročníků SPŠ. Děkuji
Přijdete ráno na 8,00 hodin do školy (raději už  v 7,45), na nástěnce u vrátnice zjistíte, do které máte jít třídy. Tam bude probíhat první seznámení s třídním učitelem. Kolem půl deváté se přesunete do kulturního domu, kde proběhne slavnostní zahájení školního roku. Pak se vracíte zpět do školy a po obědě odjíždíte na GO!

Dobrý den, kam se mám jako student PV 1.ročníku 1.září dostavit..??
Prosím přečtěte si odpověď výše.

Dobrý den,_
můżu se prosím zeptat jak je to v první školní den? Slyšel jsem něco o nějaké slavnosti kulturáku?
Ano, slyšel jste dobře, přečtěte si prosím odpověď výše.

Dobrý den, je potřeba na kurz „GO“ i potvrzení od lékaře. Doma mám jen formulář potvrzení od rodičů o bezinfekčnosti a posílal jsem prostřednictvím stránek zdravotní dotazník. Děkuji za odpověď
myslím, že ne, že postačí prohlášení rodičů. GO! má ale na starosti kolega pan Melichar, tak se pro jistotu zeptejte jeho.
e-mail: melichar@vsps-su.czl

Kdy jsou uredni hodiny ?
8,00 – 10,00 hod.

23.8.2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli musím podávat zádost o uvolnění z výuky když odlétám už 3.9. na dovolenou?
Rozhodně ano, podle školského zákona máte povinnou účast ve výuce, na dovolenou se jezdí o prázdninách. Podejte žádost prostřednictvím svého třídního učitele. Nejsem si ale jistá, zda to pan ředitel povolí.

Dobrý den kolik nastupuje děvčat do oboru strojírenství ?
Nemám před sebou seznam žáků , ale mám dojem, že na obor strojírenství nenastupuje žádná dívka. Na 100 procent to ale v tuto chvíli nevím.

Dobrý den, poraďte, prosím, kde stáhnout pro 1. ročník strojírenství – technické kreslení – Modul SPŠ-TEK-1-3.Děkuji
Klikněte vpravo na našich www stránkách na „žáci/studenti“, poté na „e-škola – žáci a studenti“/studijní materiály/strojírenství/1.ročník/ technické kreslení – modul …

Dobrý den,

bude na vaší škole i obor nástavbového studia dálkovou formou (3. roky) Elektrotechnika? Děkuji
Ne bohužel, dálké studium vůbec nenabízíme.

Dobrý den. Letos jsem u vás odmaturoval tj. jsem měl také školní email, na kterým jsem měl účty a zálohované fotky z celých 4 let. Email byl smazán a telefon, na kterém byly byl prodán. Jediná šance je se přihlásit do internetového úložiště, jenže na to potřebuji jeden email, který mi dokola chodí na svůj starý, školní email. Je nějaká možnost se na email ještě dostat? popř. ho na pár dní nechat vytvořit? Byl bych vám vděčný. Děkuji
Jediné, co Vám můžu poradit,  je obrátit se na našeho pracovníka IT pana Křepelku – ten účty zavádí i ruší. Zkuste mu napsat nebo zavolat, určitě Vám pomůže.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kolik bude v prváku v oboru elektrotechnika žáku (popř. holek)?
Nemám před sebou seznam žáků, takže nevím přesně, ale kolem 22.

Vžydcky střední školy mají poznávací kurzy mě se tam moc nechce je to povinné?
Poznávací kurzy povinné nejsou, ale byla by velká chyba nejet. Pokud nahlásite neúčast, budete chodit do školy s jinou třídou.

Dobrý večer, byla jsem přijata do oboru Informační technologie: Multimediální internetové služby na šk. rok 2015/2016 a chtěla bych se zeptat, zda – li pro studenty VOŠ platí samé ubytování jak pro studenty SPŠ? A ještě bych se chtěla zeptat, jestli se zápisem začíná i výuka, nebo se s výukou začíná později. Děkuji moc za odpověď
Pro studenty VOŠ je stejné ubytování jako pro SPŠ, jsou ale ubytováni odděleně. Ano, zápisem 1.9.2015 začíná i výuka.

Dobrý den chtěl bych se zeptat, zda má někde škola maturitní seznam. Vím ,že se platný uveřejňuje až pro daný maturitní ročník, ale předpokládám, že školní seznam děl se moc nemění. Děkuji.
Přiznávám, že vůbec nevím, na co se ptáte. Upřesněte, prosím.

16.7.2015

Dobrý den, je někde seznam všech úkonů, které mají rodiče a budoucí prvaci oboru strojírenství splnit? Vyplnili jsme přihlášku na Go, zaplatili ho převodem z banky. Kopii vysvědčení z 9.třídy zašleme, pokud máme splnit něco dalšího, kde se to dozvíme?děkuji za odpověď.
Žádný seznam úkonů nemáme.  Žáci 1.9. odjíždí na GO! – a to jste zaplatili i poslali přihlášku. V tuto chvílí není nic víc potřeba, všechno co se týká školy se žáci doví na třídnických hodinách. Bude potřeba si obstarat knížky, seznam jste dostali. S tím bych ale také počkala, protože ve škole po návratu s GO! pořádáme burzu knih a mladší ročníky si mohou koupit levněji knížky od svých starších spolužáků. Snad jen jestli bude Vaše dítě chodit na obědy, je potřeba si koupit čip, nabít ho a objednat obědy. To můžete udělat poslední týden v srpnu.

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat, jaká je ta stránka, kde najdu informace o GO. Děkuji
Bohužel já tu stánku neznám, ale napište na e-mail panu Melicharovi, ten má GO! na starosti a jistě Vám odepíše.
melichar@vsps-su.cz

 

13.7.2015

Dobrý den, stačilo by vysvědčení z 9. třídy donést v září, nebo ho chcete poslat poštou do školy? Děkuji za odpověď.
Vysvědčení bychom chtěli co nejdříve, takže prosím pošlete kopii poštou.

Dobrý den, můžu se zeptat na co potřebujete konečné vysvědčení z 9. třídy?
Abyste se mohl stát studentem střední školy, musíte mít ukončenou základní školu. No a závěrečné vysvědčení z deváté třídy potvrzuje, že jste ZŠ úšpěšně absolvoval. Proto vysvědčení pošlete co nejdříve.

29.6.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli do informatiky nastoupí holky? A jestli ano tak kolik ? Děkuji předem za odpověď.
Ano, do prvního ročníku nastupují 3 děvčata na obor IT.

Dobrý den, má se do školy posílat konečné vysvědčení z 9. třídy? Děkuji.
Ano, pošlete nebo doneste co nejdříve.

V září nastupuji na tuto školu a chtěla bych se zeptat, kde mám sehnat přihlašovací ůdaje k webškole??
Přihlašovací údaje získáte v září po nástupu do školy.

23.6.2015

Dobrý den, zajímalo by mě z čeho musím maturovat abych se mohl stát architektem?
To není o maturitě, ale určitě by se hodila maturita z matematiky, zbytečná by nebyla ani fyzika. Na architekturu se většinou dělají i talentové zkoušky, tzn., že bys měl umět i pěkně kreslit, určitě by se ti hodila i deskriptiva. Z jakých předmětů se na vysokou školu dělají přijímací zkoušky, to se musíš podívat na příslušnou vysokou školu. Ale jak jsem už napsala, není to o maturitě,  tu samozřejmě mít musíš, ale hlavně o tom, aby ses dobře připravil na přijímací a talentové zkoušky.

Dobrý den chtěl bych jsem se zeptat jestli by jste mě vzali na SPŠ s průměrem 1,9. Předem děkuji za odpověď.
Kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017 budou známy až v lednu 2016. Ale pokud bych vzala v úvahu kritéria pro příští školní rok pak ano, na základě tvého současného průměru bys mohl být přijat.

Dobrý den, lze z Vaší VOŠ po absolutorium pokračovat někde ve zkráceném studiu na Vysoké škole na tit.Bc?
Ano je to možné, ovšem všechno to byly soukromé vysoké školy. Státní to neumožňuje ani jedna.

 

12.6.2015

Dobrý den , naplnila se třída technického lycea? Jaký bude počet hochů a dívek?
Ve třídě TL je celkem 28 žáků, z toho 3 dívky.

Dobrý den, prosím, ze kterých předmětů maturují studenti grafického designu ? Děkuji.
Informace jsou na našich www stránkách v kolonce „Maturita“. Jinak samozřejmě žáci skládají státní maturitní zkoušku z ČJ a cizího jazyka nebo matematiky, odbornou zkoušku tvoří předměty navrhování (praktická zkouška), dějiny výtvarné kultury (ústní zkouška) a technologie (písemná zkouška).

2.6.2015

Dobrý den. Kdy je letos konec školního roku? Půjde se do školy v pondělí 29.června a úterý 30. června?
S největší pravděpodobností budou mít žáci 29. a 30 června ředitelské volno. To znamená, že poslední školní den by měl být v pátek 26.6.2015.

31.5.2015

Dobrý den,dostali jsme se do prvního ročníku Informační technologie na Vaši školu společně se spolužákem ze ZŠ,bylo by možné zařadit nás do jedné třídy IT?Děkuji za odpověď.
Možné to je, ale co nejdříve se obraťte na zástupkyni pro střední školu paní Švyhnosovou, protože třídy jsou už možná vytvořeny. E-mail: svyhnosova@vsps-su.cz , telefon 583 326 213

Dobrý den,  chtěl bych se zeptat, kolik zájemců se již přihlásilo na VOŠ obor Multimediální internetové služby. Děkuji
Máme dostatečně velkou kapacitu pro přijímání studentů na VOŠ, budou ještě vyhlášeny další kola přijímacího řízení a to v srpnu a v září. Pokud máte zájem, sledujte náš web.

27.5.2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na něco ohledně stipendia.
V podmínkách pro obdržení stipendia se píše: „Žák nesmí být za příslušné pololetí hodnocen z odborných předmětů horší známkou než dobrý.“. Je tím myšlena konečná známka na pololetní vysvědčení nebo každá známka kterou z odborného předmětu dostanu? Mám za pololetí dvě známky 3 mínus. Můžu mít v tomto případě ještě nárok na stipendium, když bych průměru do 1,7 dosáhl? Děkuji za odpověď.
Obě podmínky platí současně, tzn., že i kdybyste dosáhl průměru 1,7, ale měl z některého odborného předmětu známku horší než tři, stipendium by vám nebylo přiznáno. Pro posouzení výplaty stipendia se bere v úvahu vždy až vysvědčení za pololetí, nikoli jednotlivé průběžné známky. Na stipendium na konci roku tedy ještě můžete dosáhnout, pokud na výročním vysvědčení budete mít známku 3 a průměr 1,7.

 

25.5.2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li se zde nekde na stránkách nachází elektronická přihláška na VOŠ nebo musím poslat tištěnou, popřípadě kde ta se dá sehnat. Díky za odpověď.
Elektronickou přihlášku nemáme, ale na našem webu v kolonce „přijímací řízení/přijímací řízení VOŠ“ je přihláška ve Wordu nebo v PDF. Tu můžete vyplnit, vytisknout a poslat. Součástí přihlášky je i potvrzení lékaře.

15.5.2015

Dobrý den, chci se zeptat hlásím se na VOŠ, ale mohu doložit maturitní vysvědčení v září, kvůli opravné maturitě ?
Na VOŠ se samozřejmě přihlašte, ale pokud budete dělat opravnou maturitu až v září, je v tuto chvíli zbytečné posílat přihlášku ke studiu, neboť k přijímacímu řízení musíte doložit  i úředně ověřené maturitní vysvědčení. Budeme vyhlašovat další kola přijímacího řízení, takže až v září uděláte maturitu, podáte teprve přihlášku. Termíny přijímacího řízení sledujte na našem webu.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dáte na web školy přihlášku na rok 2015/2016 do DM ? Předem děkuji za odpověď.
Pokud tam ještě není, tak se tam objeví během tohoto týdne. Jinak napište na e-mail: pur@vsps-su.cz a kolega pan Pur Vám přihlášku hned přepošle.

 

14.5.2015

Dobrý den, kolik je hochů a dívek na technickém lyceum?
Ještě nebylo ukončeno přijímací řízení, takže neznám přesné počty. Ale vše zjistíte na 0.rodičovské schůzce v červnu.

Dobry de, chci se zeptat, kdy se dozvim, zda jsem byl, nebo nebyl prijat na vasi skolu na odvolani? Dekuji
V tuto chvíli byste už měl mít informace.  Pokud ne, zavolejte řediteli školy.

7.5.2015

Dobrý den, chci se zepta jestli zašlete nějaký dopis ohledně informaci pro přijaté studenty na grafický design??
Ano, zašleme. Bude to pozvánka na 0.rodičovskou schůzku, která se bude konat kolem 10.6. Tam dostanete veškeré informace.

6.5.2015

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli platí odvolání pokud jsem ho jako žák nepodepsal, ale můj zákonný zástupce je podepsán ?
Ano, Vaše odvolání je platné i bez podpisu žáka.

Dobrý den potřebuji kopii maturitního vysvědčení z roku 1998,co je k tomu potřeba.Děkuji za odpověď Březinová
Obraťte se prosím na studijní oddělení na paní Šircovou, ta Vám kopii udělá. Telefon: 583 326 211

5.5.2015

Dobrý den, můžu se zeptat proč stále obden nefunguje webškola a s tím i rozvrh a známky?
Výpadky na serveru WEBŠKOLA jsou způsobeny hardwarovou chybou serveru. Na jejím odstranění se pracuje. Děkujeme za pochopení.

28.4.2015

Kdy přijde dopis o nepřijetí a dokdy musím podat odvolání. A kdy se dovim, zda jste odvolání vyhověli. Kdo ho musí podepsat. Dekuji
Rozhodnutí o nepřijetí už byste měli dostat každým dnem (na poště je uložen 5 dní), odvolání je nutné podat do tří pracovních dnů ode dne přijetí rozhodnutí, podepisuje ho zákonný zástupce a žák.  Odvolání můžete poslat ale  ihned. Zda bylo odvolání vyhověno se dozvíte v horizontu 1 měsíce, teď teprve zájemci odevzdávají zápisové lístky, na to mají 10 pracovních dnů ode dne přijetí rozhodnutí. Teprve až uplyne tato lhůta, může ředitel školy v rámci autoremedury změnit rozhodnutí o nepřijetí na přijat. Postupovat bude dle pořadí pod čarou a u těch uchazečů, kteří podali odvolání.

Dobrý den, marně sháním Almanach školy. Nešly by vložit na vaše stránky alespoň fotky a jména všech profesorů a učitelů z almanachu? Nebo dá se tato kniha u Vás vypůjčit? Děkuji.
Almanach školy k dispozici máme a pravděpodobně si jej lze i vypůjčit. Přesnou odpověď zatím neznám. Fotky ani jména učitelů na webové stránky vystavovat nebudeme.

Dobrý den mohl bych se zeptat jestli by jste mě vzali na Grafický desing s průměrem 1.75 ? děkuji
Průměr známek je jistě dostačující, ale vzhledem k tomu, že jde o umělecký obor, nejdůležitější je složit talentovou zkoušku. Takže vzhledem k talentové zkoušce neumím na Vaši otázku odpovědět.

Dobrý den, chtěl bych se informovat, zda je možné přejít na vaši školu a dostudovat dálkově, popřípadě na koho bych se mohl v tomto směru obrátit. Předem děkuji za odpověď.
Dálkové studium na naší  střední ani vyšší škole není možné, máme jen denní studium. Pro bližší informace se můžete obrátit na mě nebo na paní zástupkyni Švyhnosovou. Předpokládám, že mluvíte o střední škole.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký notebook je potřeba na obor garfický design. Děkuji.
Veškeré nformace dostanete na nulté rodičovské schůzce, která se bude konat kolem 10.6.2015.

 

22.4.2015

Dobrý den,po prázdninách k vám nastupuji do prvního ročníku oboru grafického designu a chtěla bych se zeptat,do kdy mám odeslat přihlášku na internát. A taky kolik v pátek obvykle bývá hodin,kvůli mimoškolním aktivitám. Předem děkuji za odpověď.
Přihlášku na internát pošli nejpozději do konce června, v pátek končí všechny obory i ročníky nejpozději ve 13,25 hod.

Dobrý den,
máte na svých stránkách formulář k Odvolání pro ty studenty, kteří u přijímacího řízení neuspěli, ale májí zájem studovat na vaší škole? Děkuji.
Formulář na odvolání na našem webu není, ale stačí, když napíšete, že se odvoláváte proti rozhodnutí o nepřijetí na příslušný obor, doplníte, že syn (dcera) má zájem o studium toho oboru na naší škole. Připojíte podpis Váš a Vašeho dítěte. Samozřejmě název a adresa školy, jméno , příjmení a  adresa trvalého bydliště, datum. Vše samozřejmě písemně doručíte poštou nebo osobně k nám do školy na studijní oddělení.

20.4.2015

Dobrý den chci se zeptat kolik bylo přihlášených na Strojírenství.Děkuji“
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik evidujete přihlášek na obor Strojírenství. Děkuji za odpověď.

Přijali jsme kolem 80 přihlášek na obor strojírenství.
Dobrý den, kdy se mám za vámi dostavit ohledně pomoci přestupu na jinou školu z důvodu neklasifikace do 2. ročníku? Děkuji.
V pondělí 27.4. o velké přestávce, kdybych nebyla ještě přítomna (mám poradu), tak další přestávku nebo ve středu od rána kdykoli. V úterý nejsem přítomna.

17.4.2015

Dobrý den, jsem v 1.ročníků u vás na škole. A mám problém,že se nedostanu do 2 ročníku. Jak mam postupovat , abych přešel na jinou školu, ale problém je, že přijimačky se již dělali takže bych ztratil 1 rok života jen tak za nic. Poradíte mi? Děkuji moc.
Určitě poradím, jen se za mnou osobně zastav. Mám kabinet 218.

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat kolik bylo podáno přihlášek na Elektrotechniku. Předem děkuji.
Na obor elektrotechnika bylo podáno celkem 48 přihlášek.

8.4.2015

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, kdy budou oznámeny přesné termíny školní části maturitní zkoušky, tzn. obhajoba maturitní práce, ústní zkouška atd. Děkuji za odpověď.
Termíny profilové maturity jsou na úřední desce školy (u studijního oddělení). Obhajoby maturitních prací probíhají v den ústní zkoušky. Harmonogram maturity (přesný termín jednotlivého žáka) bude zveřejněn po uzavření klasifikace za 2.pololetí.

 

Dobrý den, mohl bych semprosím váš zeptat kolik je přihlášených na obor IT ?
Na obor Informační technologie jsme přijali celkem 111 přihlášek. Chci ale jen upozornit, že to nic neznamená, protože podstatné bude, kolik žáků k nám chce opravdu nastoupit a kolik tedy dostaneme zápisových lístků. V lońském roce bylo přihlášek srovnatelně, a v podstatě všichni, kteří měli o obor zájem se na IT dostali. Pokud není člověk hned přijat, je důležité podat odvolání.

26.3.2015

Dobrý den můj dotaz zní:
Kolik studentů je celkově přihlášených na přijímací zkoušky do oboru Technické lyceum a jaký je konkrétní počet chlapců a dívek? Děkuji za odpověď
Celkový počet přihlášek na obor TL je 59, počet dívek 11. Chci jen upozornit, že počet přihlášek je v tuto chvíli nepodstatný údaj, neboť důležité je, kolik žáků chce skutečně nastoupit na tento obor. Tzn. kolik dostaneme zápisových lístků. Pokud se stane, že je žák, který má skutečný zájem o TL a splnil všechny podmínky přijímacího řízení, nepřijat, je nutné podat  odvolání.  Jsem přesvědčena, že na odvolání pak bude jistě přijat.

Dobrý den, láká mě u vás studovat Průmyslový design, problém ale je, že my na škole máme takového učitele, že za blbou čárku mi dá hned za 2. Hodnotí se u vás výtvarná výchovova víc než jiné předměty?
Předmět výtvarná výchova už na Průmyslovém designu není, tento obor je umělecký, takže zájemce o studium musí absolvovat talentové zkoušky. Nicméně, když je přijat, jsou na tomto oboru odborné předměty jako výtvarná příprava, figurální kresba, modelování, navrhování a další. Odborné předměty jsou hodnoceny stejně jako všeobecně vzdělávací.

24.3.2015

Dobrý den,
mám zájem studovat na vaší škole nějaký design..Bohužel, ještě nevím jaký z těch dvou.. ale teď k věci.. Mohl bych někde zjistit recenzi na vaší školu? myslím Internet.. nemůžu nikde nic najít..
Bohužel Vám nepomůžu, o žádných stránkách s recenzemi nevím.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat z jakých profilových předmětů se většinou maturuje u Informačních technologií.
Na našich www stránkách rozklikněte nahoře na liště kolonku „Maturita“ a tam jsou profilové předměty k maturitě uvedeny.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli na rok 2015/2016 plánujete pro první ročník grafického designu lyžák a jestli ano prosím jestli už teď nevíte kdy?
První ročníky na lyžařský výcvik nejezdí, pro ty je připraven hned od 1.září kurz GO! Lyžařský výcvik je určen pro studenty 2.ročníků a koná se většinou první a druhý týden v lednu.

12.3.2015

Dobrý den. Zajímalo by mě z čeho bude maturovat student technického lycea ve školním roce 2015/2016 a to jak státní maturita, tak školní maturita. Děkuji za odpověď.
Státní maturita se skládá z českého jazyka a výběr cizí jazyk nebo matematika, profilovou maturitu tvoří matematika, jeden volitelný odborný předmět a praktická zkouška z odborných předmětů (vypracování maturitní práce a její obhajoba)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda u Vás na škole existují nějaké kroužky zabívající se přípravou na talentové zkoušky? Jestli ano, kde se můžu zjistit více informací? Předem děkuji za odpověď :)
Žádné takové kroužky u nás ve škole nejsou, ale vždy na podzim nabízíme za úplatu přípravný kurz k talentové zkoušce.

Dobrý den, jaký musí být průměr známek za pololetí na Průmyslový nebo grafický desing? Dost stojím o to, abych se na vaši školu dostala. Děkuji za odpověď.
Kritéria pro přijetí stanoví ředitel školy do 30.11.2015, takže v tuto chvíli skutečně nevím, jak budou kritéria pro příští školní rok vypadat. Letos za průměr známek 2,5 byl počet bodů nula.

Můžu se prosim zeptat,když jsem poslal přihlášky na poštovní směrovaci číslo co máte na webových stránkách tak vám to přinde?
Pokud jsi zadal PSČ 787 29, tak by skutečně neměl být problém. Ale jestli chceš mít jistotu, že tvoje přihlášky v pořádku přišly, zavolej na telefonní číslo 583 326 211 a tam ti potvrdí  nebo nepotvrdí jejich převzetí.

10.3.2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli na Vaší škole probíhá nějaký přípravný kurz na přijímací zkoušky, a pokud ano, zda je možné se do něho ještě přihlásit a jak?
Přípravný kurz už proběhl a žádný další neplánujeme.

Chtěl bych se zeptat jak je to s win 7 které mi můžete dát?
Po pravdě vůbec netuším, o čem mluvíš, takže neumím odpovědět.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s adaptačními kurzy, termíny a jaké jsou s tím spojené poplatky.
Děkuji za info.
Na  adaptační kurzy jezdí hned první týden v září žáci 1.ročníků. Cena kurzu je asi 2500Kč.

8.3.2015

Dobry den,existuje na skole doucovani z programovani.dekuji
Bohužel, takové doučování nemáme. Ale můžete si zajít za vyučujícím a požádat ho o konzultační hodiny.

5.3.2015

Dobrý den, chci se zeptat jaký musím mít průměr na obchodníka? Děkuji za odpověď.
Žádný takový obor u nás ve škole nemáme.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké dva cizí jazyky si mohu vybrat na vaší škole?
Můžeš si vybrat angličtinu, němčinu, ruštinu a španělštinu.

kolik holek je letos v prvaku na informačních technologiích?
V prvním ročníku je jich 8.

26.2.2015

chce se zeptat, zda je možné po ukončení studia na VOŠ Šumperk nastoupit do vyššího ročníku na MVŠO.
Některé soukromé vysoké školy to umožňují, ale to se musíte zeptat tam.

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda mám šanci dostat se na obor IT s pruměrem 2,00
Myslím si, že  ano.

19.2.2015

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat kolik obvykle bývá na technickém lyceu dívek.
Je to různé. Momentálně například učím v TL ve 3.ročníku a je tam 6 děvčat.

Kolik hodin bych měl týdně, kdyby bych se dostal do Strojírenství ?(v prvním očníku)
32 hodin

17.2.2015

Dobrý den,chtěl bych se zeptat musím mít vyplněný lékařský posudek na přihlášce,když mám zájem o TL ?
Ano, musíš.

17.2.2015

Dobrý den, mám zájem o studium na VOŠ, ale studovala jsem na SOŠ A SOU Šumperk, obor obchodník. Myslíte si, že bych studium na Vaší škole mohla zvládnout?
Určitě ano. Hodně studentů z této školy u nás na VOŠ studuje. A úspěšně.

9.2.2015

Dobrý den, v budoucnu bych se ráda stala stomatoložkou, je tedy TL dobrá volba..Na gymnázium se mi moc nechce.
Na tuto otázku jsem už odpovídala několikrát, podívej se , prosím, na dřívější odpovědi. Stručně – TL je zaměřeno na matematiku, fyziku, chemii a technické předměty, biologie je spíše okrajová záležitost. Jazyky jsou stejné jako na gymnáziu.

4.2.2015

kolik lidi bude prijato na TL
30 žáků

Dobrý den, nebyly by nějaký určitý témata na test z matematiky na sš?
Můžeš se přihlásit do kurzu – vyvěšeno na našich www stránkách, nebo hledej na stránkách Cermatu či ministerstva školství. Nic jiného k dispozici nemáme.

28.1.2015

Dobrý den,
zajímalo by mě v kolik hodin začíná vyučování na technickém lyceu a v kolik končí poslední hodina. Děkuji.

Začínáme v 8,00 hodin, obvykle se končí ve 13,20. Jedenkrát až dvakrát do týdne je odpolední vyučování do 15,55 hod.  – stanoveno rozvrhem.

26.1.2015

proč jste změnili webové stránky školy ? na těch předešlých se člověk aspoň vyznal, ale teď ? měli jste to udělat přehledněji..
Ty staré již byly zastaralé.

dobrý den jaka je šance se dostat na it obor s pruměrem 1,0 dostanu se jistě na školu budu mit jistotu že se na it obor dostanu 100% ?
Určitě ano.

25.1.2015

dobrý den je jaké Usnadnění v maturitních zkoušek u žaká s balbuties ?
Upravené podmínky maturitní zkoušky jsou vždy na základě doporučení poradenského zařízení. Oni sepíší podmínky, při kterých maturitní zkouška bude probíhat (opatření se pak týká jak profilové MZ, tak i společné části maturitní zkoušky).

24.1.2015

Přijímačky – SCIO nebo CERMAT? A je někde nějaký test nanečisto? Kde bych ho mohl najít? Díky
Cermat. Na stránkách MŠMT.

 

21.1.2015

Dobrý den, jaká je v současné době struktura profilové části maturitní zkoušky – písemná a z čeho
– ústní a z jakých částí
– obhajoba práce před komisí?
Profilová maturita visí na našich www stránkách – odkaz Maturita. Podívejte se tam, prosím.

 

Syn si chce podat přihlášku na 2 obory na Vaší škole. Musím vyplnit dvě přihlášky nebo stačí jen jedna a na první místo napíšeme obor, o který máme větší zájem.
Vyplní jednu přihlášku, do které napíše 2x naši školu a dva různé obory. Přihlášku okopíruje. Obě přihlášky pak opatří originál razítky a podpisy. Tyto dvě stejné přihlášky odevzdá k nám na školu. Vzory i pokyny visí na naši www.stránkách.
Dobrý den, chci podat přihlášku na obor IT. Mám šanci se tam dostat, když mám 4 z přírodopisu na vysvědčení, ale průměr 1,6?
Jednotlivé známky nezkoumáme, důležitý je průměr. Ano, máte velkou šanci být přijat na IT.

20.1.2015
Dobrý den mohu se zeptat je 1,4 (pruměr) mych znamek hodně ? na It obor jakou mam šanci se dostat na školu ?
Je to výborný průměr a šance je nejvíc největší.
Mám sanci se dostat sem s prumerem 3.067 ?
Velmi o tom pochybuji.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné přestoupit na VOŠ v pololetí např. po složení nějakých zkoušek, pokud se jedná o studenta 1.ročníku VŠ a vašeho bývalého studenta?Děkuji za odpověď.
Bohužel to není možné. Zákon přestup mezi VOŠ a VŠ neumožňuje. Studentem VOŠ se stáváte zápisem do 30.9. V průběhu roku přijímat nemůžeme. Pokud u nás chcete studovat, podejte si přihlášku. Studentem VOŠ se pak stanete od září 2015. Pokud ale byste měla zkoušky z VŠ, které budou odpovídat našemu vzdělávacímu programu, můžete požádat o přijetí do 2.ročníku nebo požádat o uznání předmětů, na které byste pak nemusela chodit.

20.1.2015

Dobrý den mohu se zeptat jaký musim myt pruměr na přijetí do teto školy (IT) obor … Chci znat jen hrubý odhad… Omlouvam se za gramatiku ale pišu z mobilu.
Dnes na Setkání s ředitelem školy budou zveřejněna kritéria pro přijímací řízení. Průměr známek je do 2,3. Pak je ještě nutné zvládnout testy z matematiky a češtiny.

19.1.2015
Dobrý den, mám zájem o studium informačních technologií, a chtěl bych se zeptat, jaké předměty zahrnují přijímací zkoušky. Dalo by se to zjistit?
Jistě, je to matematika a čeština.
Dobrý den, měl bych zájem o studium TL z 8.tř.2.pol jsem měl 1,6 a ted to asi bude 1,43 mám šanci se tam dostat i bez odvolání?
Průměr je dobrý, ale jestli to půjde bez odvolání netuším. Vždy záleží na tom, kolik dostaneme přihlášek a kdo potom doopravdy stojí o studium na naší škole – tzn. kolik dostaneme zápisových lístků.  Víte, že se dávají přihlášky dvě. Je klidně možné, že odvolání podat budete muset, ale to vůbec ničemu nevadí. Pokud u nás chcete studovat, určitě se dostanete.
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, chtela bych jit na technicke lyceum, ale mam strach ze tam bude hrozne tezka matematika, z matematiky mam 2 a moje ucitelka rika ze bych na to nemela (matematika mne bavi ale delam zbytecne chyby)
Predem moc děkuji

Matematika hrozně těžká není a jestli tě baví, tak nevidím problém. Na technickém lyceu je posílena matematika a fyzika, oba předměty jsou maturitní. Musíš sama zvážit, zda to zkusíš a matematiku se pokusíš zvládnout.

17.1.2015
Dobrý den, jak se mají donést ty výkresy pro přijetí, je na to nějaké téma? Myslím, že komisi nebudou zajímat andělé :-D
Vůbec nevím, o čem mluvíš. O talentových zkouškách? Na talentové zkoušky máte skutečně přinést 10 vašich výkresů, téma však není stanoveno.

Dobrý den, Mám zájem u vás studovat, jen se chci zeptat co je to GO ( dočetl jsem se to níže) a jak Probíhá to Re spondeo?
GO! je seznamovací kurz pro 1.ročníky, jezdí se na týden do přírody. Re spondeo je oficiální slavnostní přivítání žáků 1.ročníků mezi studenty střední školy.
Jaké vysvědčení se píše do přihlášek do prvního ročníku, když jsem v prvním ročníku na jiné sš?
I když jste v 1.ročníku SŠ a hlásíte se  do 1.ročníku jině SŠ pořád do přihlášky na střední školu píšete známky ze ZŠ.

Dobrý den, mám zájem studovat na vaší škole Průmyslový Design.. Mám 3 otázky. 1) Někde jsem slyšel, že je to o navrhování oblečení, je to pravda? 2) Bojím se toho (někde jsem to tady četl) že se odevzdává 5-10 výkresů domácí práce..Je to hodnocení přísné? 3) Maluje se v hodinách hodně často?
1. na průmyslovém designu nejde o navrhování oblečení, 2. skutečně se k talentové zkoušce odevzdává 10 výkresů, které spolu s talentovou zkouškou dokreslují tvůj talent, 3. kreslí se a maluje často. Bylo by lepší, kdyby ses přišel podívat na týden otevřených dveří výtvarných oborů (bude v říjnu), aby sis udělal trochu představu.

16.1.2015
Dobrý den, mám zájem o studium oboru IT. Chtěl jsem se zeptat, z čeho se dělají přijímací zkoušky? Je třeba někde dostupný nějaký test nanečisto? A na které předměty bych se měl zaměřit? Děkuji za odpověď.
Bude to matematika a čeština, testy vytváří společnost Cermat. Zkus na jejich stránkách nebo na stránkách ministerstva školství. Naše škola bude pořádat dva dvouhodinové kurzy, kde vysvětlí strategii, jak jednotlivé typy otázek v testu řešit.

15.1.2015
Dobrý den, mám zájem o studování TL, ale bojím se, že se maturuje z fyziky..Je fyzika povinná u maturity?
Tvůj zájem nás velmi těší. Z fyziky strach mít nemusíš, protože ji určitě zvládneš. A ano, fyzika je odborný maturitní předmět.

14.1.2015
Dobrý den, potřebuju se zeptat ohledně oboru IT. Matematika ani Fyzika mi nedělá problém, ale chemie ano. Koukal jsem že na oboru IT je pouze první ročník, ale k hlavnímu problému na vysvědčení budu mít z 75% čtyřku je nějaká možnost se na obor dostat? Předem děkuji za odpověď.
Chemie se skutečně učí na IT pouze v 1.ročníku. Na tento obor se máš šanci dostat, když výborně zvládneš testy z matematiky a češtiny. Tak můžeš získat v přijímacvím řízení body, které ti budou chybět za známky ze ZŠ.

12.1.2015
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné tu někde najít podmínky klasifikace.
Podmínky klasifikace nevisí na webu, ale na e-skole, ke které mají přístup naši žáci a učitelé. Klasifikační řád je součástí školního řádu. Na e-skolu je možné se dostat i přes tento web – nahoře na liště je kolonka „Žáci a studenti/Dokumenty/VI.Dokumentace interní – řády, směrnice“.

9.1.2015
Dobrý den, je TL vhodný výběr střední školy, když bych chtěla v budou studovat medicínu?
Technické lyceum je obor technického charakteru. Pro přijímačky na lékařskou fakultu je potřeba znát i biologii. Tento předmět je na TL zastoupen v menší míře, neboť je dán prostor spíše technickým předmětům, z obecných  předmětů pak matematice a fyzice.

8.1.2015
Má cenu podávat odvolání když jsem byl u talentových zkoušek 21.?

Ano, má to cenu. Odvolání určitě podejte.

když podávám odvolání a berou na odvoláni podle bodů z talentovky a nebo z celkového vyhodnocení?? A když to odvolání podám a jsem 16.jakou mám šanci, že mě příjmou? A do kdy by mi přišlo vyrozumění?
Šanci, že Vás vezmou na odvolání je velká, neboť nevíme, kdo skutečně nakonec odevzdá zápisový lístek. Vždycky se vychází z celkového počtu bodů. Rozhodnutí o odvolání Vám přijde nejdříve za 14 dní, neboť musíme počkat 10 pracovních dnů – což je lhůta pro odevzdání zápisového lístku. Teprve potom má ředitel školy přehled o tom, kolik má ještě volných míst a může vzít další uchazeče na odvolání.

7.1.2015
Dobrý den,
u kterého oboru se vyučuje jako druhý jazyk ruština? U grafického nebo průmyslového designu? Děkuji.
Výuka druhého cizího jazyka záleží na počtu žáků, kteří si ji navolí. Nerozlišujeme mezi grafickým a průmyslovým designem.

7.1.2015
Asi 10 dotazů na výsledky přijímacího řízení na Průmyslový a grafický design:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdy budou zveřejněny výsledky talentových zkoušek z oboru Grafický a Průmyslový design. Děkuji.
Výsledky budou vyvěšeny zítra ráno (tj. 8.1.2015) v 7 hodin v kolonce „přijímací řízení“. Do pátku 9.1. byste měli mít  k dispozici i písemné rozhodnutí.

6.1.2015
Dobrý den, právě studuji 1 ročník IT oboru na jiné škole, ale jsem trochu nešťastný kvůli zaměření na informatiku v ekonomice. Zajímalo by mě, jestli je stále šance na přestup do této školy. Děkuji za odpověď
Přestup možný je, ale je nutné, aby byly splněny dvě podmínky. První, že máme v prvním ročníku volné místo (můžeme mít maximálně 60 studentů IT v 1.ročníku), druhá podmínka je, že si uděláš rozdílové zkoušky v případě, že obsah předmětů mezi tvou současnou školou a naší školou bude odlišný. Píšu z domu, takže v tuto chvíli nevím, zda máme volné místo. Pokud by nebylo, pak máš ještě šanci podat si přihlášku ke studiu na naši školu do 15.3.2015 a po přijetí nastoupit znovu do prvního ročníku.

Dobrý den já jsem od školy z králík a potřeboval jsem jít na vaší školu na Grafický design ale propásl jsem talentové zkoušky můžu udělat jinak že bych vám poslal moje výtvory. Děkuju
Bohužel jinak než přes talentové zkoušky se není možné na tento obor dostat. Takže své výtvory neposílej, pokud o studium tolik stojíš, pak jediná šance je podat příhlášku na přespříští školní rok a v lednu 2016 se zúčastnit talentové zkoušky. Přihláška se podává do 30.11.2015.

Dobrý den Pokud budu po talentovkách přijat ke studiu na vaší škole, do kdy musím podat zápisový lístek? A mohu ho poslat poštou? Děkuji
Zápisový lístek je nutné dodat do 10 pracovních dnů od oznámení o přijetí. Je ho možné zaslat poštou, ale nezapomeň na něm vše řádně vyplnit. Pokud bys nevěděl jak, zavolej na naše studijní oddělení a tam ti rádi poradí. Telefon: 583326211

5.1.2015
Dobrý den, získá se nějaké zohlednění u přijímacích zkoušek, když splním hru „Putování za grálem průmyslovky“?

Ne, hra nemá žádný vliv na přijímací zkoušku. Vítězové hry budou odměněni na setkání s ředitelem školy.