Otázky a odpovědi

Co Vás zajímá.

Formulář pro vkládání dotazů

Na otázky odpovídá Ing. Ilona Opatovská, výchovný poradce

19.9.2019

Dobrý den,lze přestoupit z oboru lesnictví na graficky design ?
Obor grafický design je oborem uměleckým, který vyžaduje talentové zkoušky. Takže pokud talentové zkoušky nemáte, není možné se o přestup ucházet.

2.9.2019

Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li berete do studia na VOŠ i studenty se zdravotním postižením?
Uchazeč na VOŠ nesmí trpět prognosticky závažnými onemocněními horních končetin znemožňujícími jemnou motoriku a koordinaci pohybů a dále prognosticky závažnými poruchami vidění zorného pole nebo barvocitu v případě činností s vysokými nároky na zrak nebo činností vyžadujících prostorové vidění. Jinak jsme škola bezbariérová, takže pokud student předloží potvrzení lékaře, že je studia schopen a netrpí onemocněními viz výše , může být přijat ke studiu.

Dobrý den, zajímaly by mě informace ohledně přijímání na VOŠ. Uvádíte, že studium začíná už 2. 9. 20019. Přijímací řízení pro 3.kolo je později. Jak tomu mám rozumět? Děkuji a přeji hezký den.
Student, který je přijat ke studiu ve 3.kole přijímacího řízení, nastupuje do školy o tři týdny později, tj. 26.9.2019. Zapojí se ale do běžné výuky, výpadek ze začátku září během semestru dožene.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy je burza učebnic. Sny nastupuje do prvního ročníku a první týden jedou na goucko. Ta ještě nemohu najít nějaké informace ohledně goucka.
Burza učebnic začíná v úterý 10.9.2019 a končí v úterý 17.9.2019. Tzn., že žáci 1.ročníku burzu lehce stihnou po návratu z GO!.

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli jde studovat obor genealogie, obzvláště na střední škole? Nebo to je jenom na vysoké? Pokud to je na vysoké? Jak to teda je? A jsou nějaké obory na střední školy, které jsou zaměřené na historii
Obor genealogie na střední škole studovat nelze. Snad na některé filozofické fakultě, kde jej může nabízet katedra antropologie.  Na toto téma jsou také nabízeny různé placené kurzy.
Pokud se chcete věnovat historii, doporučuji studium na všeobecném  gymnáziu. To není otázka na naši školu, my jsme škola technická.

 

 

 

11.6.2019

Dobrý den, mám dotaz jestli je nultá třídní schůzka jen pro rodiče, nebo se jí mohou zúčastnit i budoucí žáci. Předem děkuji za odpověď.
Na nultou rodičovskou schůzku můžete samozřejmě přijít i s Vaším synem (dcerou).

27.5.2019

Dobrý den, je pravda, že na konci deváté třídy se nemůžu zhoršit o dva stupně, jinak mě na vaši školu nepříjmete?
Děkuji za odpověď na naší škole nás tím pořád straší.
Přijímání žáků na střední školu se řídí kritérii, které ředitel školy vyhlásí. Naše škola má nastavena kritéria tak, že přiděluje body za průměr známek za celou 8.třídu a pololetí 9.třídy. Body se přidělují za celkový průměr známek od 1,00 do 2,30 (obory IT, E,S,PV), za přůměr 2,3 je už ale nula bodů. Dále je je potřeba dobře napsat jednotné přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. Poměr je cca 62% pro JPZ, zbývající procenta pro průměr známek. Z toho tedy vyplývá, že pokud získáš málo bodů na známkách ze základní školy, můžeš bodové hodnocení vylepšit tím, že výborně zvládneš jednotné přijímací zkoušky. Samozřejmě ale, že pro jistotu,  je vždycky lepší mít výborné známky a určitě je nezhoršovat o dva stupně.

 

23.5.2019

Dobrý den, daly by se u vás najít úlohy na přijímací zkoušky již proběhlé- v rámci přípravy žáka 8. ročníku ZŠ? Děkuji
Testy na jednotné přijímací zkoušky za letošní i minulé roky najdete na stránkách www.cermat.cz a to včetně klíče správných řešení.

20.5.2019

Dobrý den. Chtěla bych se vás zeptat na otázku ohledně ubytování na vašem internátě. Byla jsem přijata na vaši školu, a vzhledem k tomu, že bydlím daleko od Šumperka, bych potřebovala nějaké informace k ubytování. Předem děkuji za odpověď.
Ubytování na internátě je samozřejmě možné, veškeré informace jsou jednak našich www stránkách, jednak vám veškeré informace podá pan Mgr Pur, e-mail: pur@vsps-su.cz

Zdravím, mohu se zeptat, jak funguje přestup a zdali je to možné na začátku prváku? Jestli nejsou omezené třídy?
Přestup je možný, pokud je ve třídě místo, pokud má žák dobré známky a pokud to ředitel školy odsouhlasí. Přestupy řeší zástupce ředitele pan Mgr. Šanovec, telefon 583 326 203.

6.5.2019

Dobrý den, chceme se zeptat na přípravné kurzy pro talentové zkoušky na obor grafický design. Kdy se konají a zda-li je mohou navštěvovat žáci 8. tříd. Předem děkujeme za odpověď.
Přípravný kurz na talentové zkoušky obvykle pořádáme během listopadu a prosince. Vzhledem k tomu, že kurz je vždy plně obsazený současnými uchazeči o přijetí na průmyslový design či grafický design, není možné, aby se ho účastnili i žáci 8.tříd. Přijmout do kurzu žáka 8.třídy by bylo možné pouze v případě, že by kurz nebyl plně obsazen.

26.4.2019

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, jestli letos budete otevírat někde dvě třídy. Děkuji za odpověď.
V příštím školním roce otevíráme v prvním ročníku střední školy celkem 6 tříd, z toho 2 třídy na obor Informační technologie, po jedné třídě pak na obor Strojírenství, Technické lyceum a Elektrotechnika. Po 15ti žácích jsme přijali na obor Průmyslový design a Grafický design.

Dobry den, na ktery den prosim vychazi slavnostni předávání maturitních vysvědčení pro obor strojirenstvi. Dekuji za odpoved. Rodic
Slavnostní předání maturitních vysvědčení pro obor Strojírenství se koná v klášterním kostele v Šumperku dne 30.5.2019 od 17,00 hodin.

26.3.2019

Dobrý den,chtěla bych vědět jaké oblečení má mít syn při písemných maturitních zkouškách?Musí mít oblek?Děkuji za odpověď.
Žádný dress code sice není předepsán, ale vážnost situace velí mít vhodné oblečení. Někteří žáci chodí v obleku, někteří v tmavých kalhotách a košili, což je jistě také přiměřené. Celý oblek je pak určitě vhodný při ústní maturitní zkoušce.

Zdravím, Jsem v 8. Třídě a chtěl bych zkusit obor Informační Technologie na Vaší škole, Ale mám dys, Je možnost s Dys se na školu dostat ? Jaké nejhorší známky musím mít aby ste mě přijali ? Díky za odpověd
Žádná dysfunkce určitě není překážkou v přijetí na naši školu. Spousta žáků se speciálními vzdělávacími potřebami u nás ve škole už studuje. Přijetí se netýká jen známek, ty bereme v úvahu zhruba jen ze 40%, podstatné jsou jednotné přijímací zkoušky. Pokud je dobře zvládneš a průměr známek máš zhruba do 2,3, pak máš určitě šanci se na obor IT dostat.

Dobrý den. chci se zeptat jaký je rozvrh na oborech VOŠ? tedy kolik dní v týdnu se vyučuje.
V prvním ročníku se vyučuje 5 dní v týdnu, jednou týdně odpolení do 16 hodin. Ve druhém a třetím ročníku se už chodí na praxe, takže výuka probíhá ve 4 nebo 3 dnech.

Dobrý den,
mám dotaz,proč jedné pulce naší třídy odpadávají odpolední vyučování,když mají suplování, a nám idkyž také máme suplování,ne?
Vzhledem k tomu, že jste nenapsal(a), o kterou třídu se jedná, neumím na váš dotaz odpovědět. Jinak suplování má na starosti paní zástupkyně Ing. Boháčová, takže se obraťte na ni.

27.2.2019

Dobrý den, už pátým rokem navštěvuji osmileté gymnázium a měl bych dotaz, jestli se mohu dostat k Vám na střední školu do druhého ročníku pomocí srovnávacích testů či konzultací, nebo musím podstoupit přijímací řízení a nastoupit znovu do prvního ročníku.
Samozřejmě záleží na tom, na který obor se chceš přihlásit. První varianta je, že zvládneš všechny rozdílové zkoušky u předmětů, které jsi na gymnáziu neměl. Pokud by se ti to podařilo, na příslušném oboru bychom měli místo a máš dobré známky, mohl bys být do druhého ročníku přijat. Druhá varianta je pak podat do 1.března přihlášku a skutečně v případě přijetí nastoupit do prvního ročníku.

Dobrý den, kdy se budou konat přijímací zkoušky na nečisto ?
Přípravný kurz se bude konat koncem března, termíny a přihlášky včas vyvěsíme na našich www stránkách.

Dobrý den, chci se hlásit na obor Informační Technlogie. Osmý ročník jsem měl průměr známek 2,13 a první pololetí devátého ročníku 2,31. Myslíte že se na tento obor dostanu ?Děkuji.
To opravdu neumím říct, ale máš obrovskou šanci v případě, že uděláš dobře přijímací zkoušky a získáš tak spoustu bodů. V případě, že bys nebyl přijat, určitě podej odvolání, vždycky dochází k velkým posunům, protože někteří uchazeči se rozhodnou pro jiný obor. A tak vzniká prostor pro ty, kteří skončili pod čarou.

4.2.2019

Dobrý den,
Hlásím se k vám na školu na obor Grafický design a na naší škole nám řekli, že pokud si zhoršíme vysvědčení v druhém pololetí, nebudeme přijati i přesto, že už jsme se předtím dostali. Já osobně tomu moc nevěřím a proto bych se chtěla zeptat, co je na tom pravdy. Děkuji za odpověď.
Pokud budete přijati na naši školu na základě vyhlášených kritérií , nemá závěrečné vysvědčení z 9.třídy na přijetí žádný vliv.  Na naši školu byste ale nemohli nastoupit, pokud byste na vysvědčení z konce 9.třídy měli nedostatečnou. Proto máte povinnost dodat na naši školu vysvědčení z 9.třídy nejpozději do 31.8.2019.

Dobrý den. Je možné podat odvolání v případě nepřijetí na Gr. a Pr. design na oba obory? Je u Vás k dispozici formulář (ke stažení) k odvolání nepřijetí na vaši školu? Děkuji
Pokud jste se hlásili na oba obory, je samozřejmě možné také podat odvolání na oba obory. Formulář na odvolání žádný nemáme, ale stačí napsat prostou větu – že se odvoláváte proti rozhodnutí o nepřijetí na obor …. ze dne…, datum, jméno a příjmení, podpis rodiče a žáka. Adresovat na školu.

22.1.2019

Dobrý den, vkládala jsem minulý týden dotaz ohledně talentových zkoušek a nebyl mi zodpovězen. Chtěla jsem vědět, kolik dětí vykonalo úspěšně zkoušku jak na grafickém, tak průmyslovém designu. 1 žák = úspěšný na jednom a i na druhém oboru. Kolik je takových případů?Děkuji
Omlouvám se, dotaz jsem přehlédla a současně přiznávám, že takovéto podrobnosti neznám.  Nikdy jsme takovéto informace ani nesdělovali. Na studijním oddělení vám maximálně řeknou počet uchazečů, kteří dali přihlášku na oba obory.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jakou mám asi šanci na přijetí na IT a Strojírenství, průměr za celou 8. a 9. třídu mám asi 1,45, teď mám na vysvědčení dvě trojky. Popříkladě, zda se dá někde najít výsledky přijímacích zkoušek z minulého roku. Předem díky.
Výsledky přijímacích zkoušek z minulého roku už na webu nenajdeš, jsou již vymazány a web je nachystán na nové přijímací řizení. Jinak průměr 1,45 je pěkný a pokud dobře zvládneš testy z češtiny a matematiky, máš obrovskou šanci na přijetí. A kdyby se náhodou něco nepovedlo a ty nebyl přijat, určitě podej odvolání. Po odevzdání zápisových lístků se vždycky uvolní místa a zájemce může být přijat. Ale pouze, pokud podal odvolání.

Dobrý den, chci se zeptat zda na tento obor Technické lyceum 78-42-M/01 se vztahuje nějaké školné? Děkuji za odpověď.
Jsme veřejná škola, takže žádné školné se na střední škole a tím pádem ani na technickém lyceu neplatí.

21.1.2019

Mohl bych být přijat na obor strojírenství s 3 z matematiky ?
Skutečně bude záležet na tom, kolik bodů získáš z testů z matematiky a češtiny, a dále na tom, jaký máš celkový průměr známek za osmou a devátou třídu. Hodnotit samostatně, že máš 3 z matematiky, to opravdu nejde. Už teď bys ale  měl  na matematice trošku zapracovat.

A kolik bodu je za prumer 1,1. Děkuji
To netuším, budeš si muset počkat na výsledky přijímacího řízení. Navíc u jednotlivých oborů to bývá jinak a já nevím, na který se ptáš. A navíc – ještě ani nebyla vyhlášena kritéria přijímacího řízení.

Nikde na vašich stránkách informace o přijímacích testech nanečisto nemohu najít. Poraďíte mi prosím, děkuji.
V odpovědi jsem psala, že informace budou včas vyvěšeny na našich www stránkách. Zatím tam nejsou. Informace i s přihláškou k účasti k testům vyvěsíme koncem února nebo začátkem března.

17.1.2019

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli se budou na vaší škole pořádat přijímací zkoušky na nečisto .Děkuji za odpověď
Ano, budou. Včas vyvěsíme na našich www stránkách. Zúčastnit se mohou všichni uchazeči, kteří k nám podají přihlášku.

Dobrý den, mám dotaz ohledně talentových zkoušek. Kolik dětí shodně vykonalo zkoušku úspěšně jak na oboru grafický design, tak i na oboru průmyslový design? Děkuji
Tyto informace visí na našich www stránkách. Stačí se podívat na výsledky talentových zkoušek.

Dobrý den, je na přijmací zkoušku z matiky povolená kalkulačka? Děkuji.
Povolenými pomůckami při konání testů je pouze modře či černě píšící propisovací tužka (nelze používat gumovací pera či fixky), u matematiky navíc obyčejná tužka a rýsovací potřeby. Jakékoli slovníky, Pravidla českého pravopisu, kalkulačka či matematicko-fyzikální tabulky jsou u zkoušek zakázané.

 

14.1.2019

Dobrý den chtěl bych se prosím zeptat, jak se berou procenta z profilových předmětů oproti ostatním? Předem děkuji za odpověď. A ještě bych se prosím chtěl zeptat, jakou mám šanci na obor technické lyceum s průměrem z cele osmé třídy 1,00 a z poloviny deváté 1,1 . Informace se vztahují k momentálnímu příjmacímu řízení.Děkuji za odpověď.
Moc se omlouvám, ale nestíhám odpovídat okamžitě. Podmínky přijímacího řízení zatím nebyly vyhlášeny, informace už ale budou k dispozici na Setkání s ředitelem školy teď 21. a 22.1.2019 a do konce měsíce ledna budou vyvěšeny na našich www stránkách. Předpokládám, že budou obdobné jako v loňském roce – tedy – neberou se v úvahu jen profilové předměty, ale bere se průměr všech známek za celou 8.třídu a pololetí 9. třídy. Co se týká tvé šance na přijetí, vzhledem k tvým známkám bych tipovala, že je na 99%. Ještě ale musíš napsat dobře testy, protože testy na celkovém počtu bodů zaujímají cca 62%, zbytek jsou známky ze ZŠ a cca 5bodů je možno zíkat za účast v soutěžích  krájského nebo celostátního kola. Znovu zdůrazňuji, že tyto podmínky byly vyhlášeny v loňském roce. A děkujeme za tvůj zájem o naši školu.

10.1.2019

Dobrý den.Chci se zeptat kdy bude na stránkách školy vyhodnocení talentových zkoušek.Nikde jsem se to nedočetla.Děkuji
Výsledky talentových zkoušek budou vyvěšeny dnes 10.1.2019 během dopoledne.

Dobrý den, prosím o informaci, pro všechny nedočkavé rodiče, kdy budou zveřejněny na vývěsce školy informace s výsledky přijímacího řízení na gr. a prům. design? Děkuji. M.
Vím, že jste milí rodiče opravdu nedočkaví, ale výsledky přijímacího řízení pro umělecké obory grafický a průmyslový design mohou být dle vyhlášky vyvěšeny nejdříve 5.2.2019.

20.12.2018

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na TL ,jestli se počítá i vysvědčení z konce 8. třídy a z pololetí 9. třídy?Do jakého průměru musí být?Děkuji.
Kritéria přijímacího řízení bude pan ředitel vyhlašovat až během měsíce ledna. Ale předpokládám, že budou obdobné jako v loňském roce. Známky jsme požadovali za 1. i 2.pololetí 8.třídy a pololetí 9.třídy.

Dobry den, kdy bude uvedeno vyberove rizeni na VOS a co obnasi vyberove rizeni (je tam i pohovor, apod.). Dekuji
Kritéria přijímacího řízení na VOŠ se vyhlašují až v březnu. Předpokládám ale, že budou stejné jako v loňském roce. Požadujeme přihlášku, úředně ověřené maturitní vysvědčení a osobní účast na přijímacím řízení. Vše bude včas vyvěšeno na našich www stránkách. Přihláška na VOŠ v prvním kole se podává až do 31.5.2019. Přijímací řízení se pak koná poslední týden v červnu. Žádný pohovor se nekoná.

12.12.2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik žáků se hlásí na obor grafický design? děkuji
Na grafický design je 50 přihlášek.

Dobrý den, má VOŠ spolupráci s VŠ, kde je možné navazující studium?
Ne nemá, ale soukromé vysoké školy uznávají vzdělání vybraných předmětů souvisejících s oborem. Na veřejných vysokých školách se nic takového neuznává.

26.11.2018

Dobrý den. Ztratil jsem klíče i s čipem a chtěl bych se zeptat, kde a jak bych mohl získat nový čip od vchodu do školy.
Musíte si koupit nový čip – kancelář 112, paní H.Pražáková – stojí asi 106 Kč. S novým čipen a studijním průkazem půjdete za techniky IT (kancelář 210), oni zruší starý čip a zprovozní vám nový.

19.11.2018

Dobrý den.Mám dotaz k přihlášce k talentovým zkouškám.Dcera má na doložení diplomy a nevíme zda je máme přiložit k přihlášce nebo je dodat až k talentové zkoušce.A zda musí být diplom uveden na přihlášce jako příloha nebo se to nikde neuvádí a kolonku přílohu máme proškrknout.Nebo napsat počet diplomu.
Diplomy přiložte k přihlášce, v oddíle B – počet příloh – napište počet listů, který přikládáte.

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat kolik mohu omluvit dní jako rodič když je syn nemocný a zatím nebyl u lékaře. Děkuji.
Nemáme stanoven přesný počet dnů, kdy  musí nemoc omlouvat lékař. Vše záleží na domluvě s třídním učitelem a  bezproblémové absenci žáka(absence vždy včas a řádně omluvená a ne vyšší než 100 hodin). Pokud má žák  příliš vysokou absenci, nedává omluvenky včas, má častou krátkodobou absenci, může škola požadovat a požaduje potvrzení lékaře.

26.10.2018

dobrý den, budete i letos pořádat přípravný výtvarný kurz. děkuji
Ano, kurz bude, přihlašování a informace vyvěsíme během příštího týdne.

10.10.2018

Dobrý den, vystavuje Vaše škola studentům ISIC kartu?Děkuji za odpověď.
Bohužel ne, ISIC karty studentům nevystavujeme. My dodáme jen potvrzení o studiu, myslím ale, že ISIC kartu vystavuje Akademie J.A.Komenského u radnice v Šumperku.

Dobrý den, prosím, kde bude probíhat letošní Respondeo? Děkuji
I letos se Respondeo koná v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.

25.9.2018

Mohla bych se zeptat, zda-li je možné přestoupit z oboru průmyslový design na obor technické lyceum? Pokud ano co je k tomu potřeba? -děkuji-
Ano, je to možné za předpokladu, že je na oboru TL místo. Předpokládám, že jde o první ročník. V tuto chvíli je na technickém lyceu v prvním ročníku již 30 žáků, což je maximálně možný počet.
Pokud jde o jiný ročník, musela byste ještě navíc dělat rozdílové zkoušky ve všech předmětech, které jste na PV neměla nebo které jsou odlišné v obsahu učiva. Pořád platí, že musí být na TL místo. Pro další podrobnosti se obraťte na zástupce ředitele pro SŠ pana Šanovce.

Dobrý den, chci se zeptat, kdy bude na vaší škole Den otevřených dveří pro grafické obory? Děkuji za odpověď, Franková.
Pro výtvarné obory jsou Dny otevřených dveří 23.10. a 24.10.2018. Do týdne bude vše vyvěšeno na našich www stránkách a zaslány informace na základní školy.

17.9.2018

Dobrý den nemůžu se připojit na bakaláře prosim o nějaký postup moc děkuji Březinová .
Připojíte se na naše www stránky (www.vsps-su.cz), v odkazech kliknete na „rodiče“, dále web škola a naskočí přihlašovací jméno a heslo. Jméno a heslo pro rodiče obdrželi žáci hned v pondělí po příjezdu z GO!Pokud by Vám to přesto nešlo, obraťte se prosím na naše IT oddělení na pana Křepelku.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli pořádáte den otevřených dveří pro zájemce o studium na SPŠ grafický design, příp. prosím o bližší informaci jak postupovat s podáním přihlášky.
Ano, dny otevřených dveří budou, vyvěsíme včas na našem webu a určitě pošleme informaci na základní školy. Přihláška se podává do 30.11.2018, výchovný poradce základní školy by ji měl mít k dispozici. Základní škola také vyplní známky a průměry. Jinak vzor přihlášky vyvěsíme  na našich www stránkách.

10.9.2018

Dobrý den, vydává škola školní průkaz ISIC studentům VOŠ?
Ne, nevydává. Mám za to, že ISIC vyřizovala Akademie J.A. Komenského Šumperk.

Dobrý den,mám dceru na vaší škole v prvním ročníku a nejde se mi přihlásit na jídelnu jménem a heslem,které jsem dostala od paní vedoucí. Problém je v tom, že vaše stránky jsou nezabezpečené.Antivirový program mi nedovolí se u vás přihlásit. Zajímalo by mě jestli to budete řešit,v dnešní době to již není běžné aby stránky byly http// musí být https//. Budete řešit certifikát k zabezpečení stránek
Aktuálně je stravovací systém v řešení. Pokud ve stávajícím systému nemůžete objednávat stravu přes internet, využijtte prosím terminál přímo u jídelny domova mládeže.

Dobrý den.Chci se zaptat zda plánujete den otevřených dveří pro obory s talentovou zkouškou.a jestli i letos bude probíhat přípravný kurz.Děkuji za odpověd
Ano, plánujeme dny otevřených dveří pro umělecké obory v říjnu. Termín bude včas vyvěšen na našich www stránkách. Plánujeme vyhlásit i přípravný kurz.

5.9.2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na přístupové hesla pro rodiče k webškole? Dostaneme kde prosím?
Až se první ročníky vrátí z GO! dostanou na třídnické hodině v pondělí přístupová jména a hesla pro sebe i pro rodice. Takže prosím vydržte.

27.8.2018

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli se u vas obor graficky design da studovat na vos?
Bohužel ne, grafický design je středoškolský obor. Na VOŠ lze studovat Multimediální internetové služby.

13.8.2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kde se dozvim, jaké učebnice budou potreba do druhého ročníku obor IT. Děkuji a krásný zbytek dne.
Žáci se vše dozví na začátku školního roku, jinak literatura pro všechny ročníky je vyvěšena na e-škole, ve složce studijní materiály.

Dobrý den. Je nutné, aby kopie vysvědčení z posledního ročníku ZŠ, kterou máme doručit na studijní oddělení byla úředně ověřená? Děkuji za odpověď.‘
Není to nutné, stačí kopie. Jen ji prosím doručte k nám na školu na studijní oddělení.

8.8.2018

Dobrý den, prosím o informaci, zda se na VOŠ platí nějaké školné. Děkuji.
Ano, platí se roční školné ve výši 3000 Kč, za každé pololetí 1500 Kč.

Dobrý den, chci se zeptat, jestli obor na VOŠ „multimediální internetové služby“ je vhodný i pro absolventy Grafického designu na vaší SPš nebo je to jen pro absolventy IT? Jde mi hlavně o to, že jsem nematurovala z matematiky a jestli má vůbec smysl se přihlásit a zda studium můžu zvládnout, když jsem výtvarník, ne ajťák… Děkuji za odpověď.
Obor je vhodný pro každého absolventa střední školy, vůbec se nepředpokládá, že by uchazeč měl mít IT vzdělání. Matematika na tomto oboru také vůbec není, takže nevidím jediný důvod, proč byste to neměla zvládnout. Navíc již několik studentů Vašeho uměleckého oboru tento obor na VOŠ zvládlo a již absolvovali. Přihlášku ke studiu si podejte bez obav.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda plánujete otevřít obor Informační technologie(VOŠ) ve formě dálkového studia ? Díky předem za odpověď.
Bohužel, formu dálkové ho studia na VOŠ neplánujeme. Nabízíme pouze denní studium.

30.5.2018

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli nam příjde pisemne vyjádření o přijetí a jine pokyny o nástupu na vasi školu děkuji.
Žádné písemné rozhodnutí o přijetí Vám nepřijde. Pokud jste odevzdala zápisový lístek, stáváte se od 1.9.2018 studentkou SPŠ. Na začátku června se bude konat nultá rodičovská schůzka, pozvánka Vám přijde postou. Na schůzce dostanete všechny potřebné informace.

Dobrý den, dostudovala jsem teď SPŠ a momentálně jsem mimo bydliste,abych mohla dát své třídní přihlášku na VOŠ,takže to stihnu až příští týden na slavnostním předání vysvědčení, tak se chci zeptat zda to stačí nebo jak mam postupovat? Děkuji
Termín pro podání přihlášky na VOŠ pro první kolo přijímacího řízení je zítra, tj. 31.5.2018. Pokud přihlášku nestihnete podat v tomto termínu, nic se neděje, můžete ji podat do 2.kola přijímacího řízení, které se koná v srpnu. Zítra vyvěsím na web školy termíny pro 2. a 3. kolo přijímacího řízení a termíny pro podání přihlášky. Nezapomeňte prosím na potvrzení lékaře.

29.5.2018

Dobrý den, je daný termín odevzdání přihlášky na domov mládeže? Ne není, ale posílejte průběžně. Dobrý den, dcera nastupuje od září na Vaši školu, bude ubytovaná na domově mládeže – do kdy je třeba poslat přihlášku k ubytování, musí být na zadání povolení k inkasu razítko banky, budu-li jej zadávat přes internet.bankovnictví, bude nějaká informační schůzka pro rodiče?Děkuji za odpověď. Ano, v červnu bude nultá rodičovská schůzka, na kterou zanedlouho dostanete pozvánku. Tam vlastně dostanete odpovědi na všechny Vaše otázky. Takže ještě malinkou chvilinku vydržte.

29.1.2018

Dobrý den, je možné dát obě přihlášky na jednu školu na jeden obor? Děkuji. 

Dát 2 přihlášky na jednu školu lze, ale dát obě na stejný obor nelze. Pokud chcete dát obě přihlášky k nám na školu, samozřejmě můžete, budeme moc rádi,

24.1.2018

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se do celkového průměru známek ve vysvědčení počítá známka U(uvolněn) z předmětu tělesná výchova. Děkuji Pokud jste uvolněn z TV, nemáte z ní známku, do průměru se nezapočítává. Stejně tak se do průměru nezapočítává známka z chování. Je možné si změnit seminář na 2.pololetí ? Ze závažných důvodů to možné je, ale je nutné se urychleně zastavit na zástupcem pro SŠ panem Mgr.

21.5.2018

Dobrý den, kdy prosím vypršel termín pro podání zápisových lístků.Děkuji Termín vypršel v pátek 18.5.2018. Dobrý den, prosím Vás mohla by jste mi říct, co musí student udělat, když chce ukončit studium v 1.  ročníku u Vás, ale již v měsíci květnu .Do kterého měsíce je prosím veden jako student? Ptám se kvůli hlášení na ÚP.Děkuji Pokud chce žák nebo student ukončit studium, odevzdá písemně ukončení studia na studijní oddělení. Formulář visí na e-skole.  Žákem nebo studentem školy přestává být druhým dnem po tomto oznámení.  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné sdělit počet odvolání na obor technické lyceum.

19.6.2018

Dobrý den, chci zeptat jak postupovat pri nedostatečné z klauzur?
Postup je stejný jako u každé nedostatečné. Na vysvědčení budete mít pětku a poslední týden v srpnu budete mít opravnou zkoušku. Na podmínky se zeptejte pana Jandy, který má klauzury na starosti.

12.6.2018

Dobrý den, mohu se zeptat, jaké je heslo na wi-fi nebo kdy bude volně přístupná ? Wifi volně přístupná nebude, heslo žáci získají od svých třídních učitelů. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy nám bude sdělen termín rodičovských schůzek pro budoucí prváky (2018/2019). Děkuji.

11.4.2018

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy se konají rodičovské schůzky v druhém pololetí 2018? Děkuji
Rodičovská schůzka je hned příští týden v úterý 17.4.2018 v 16.00 hod.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda budete mít ve dnech 30.4. a 7.5. ředitelské volno.
Potvrzuji, že pan ředitel rozhodl na dny 30.4. a 7.5. 2018 vyhlásit ředitelské volno.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik žáků se letos přihlásilo na obor elektrotechnika a strojírenství. Děkuji
Na obor elektrotechnika se letos přihlásilo celkem 100  uchazečů, na obor strojírenství  89 uchazečů. Chci vás jen znovu ubezpečit, že počet přihlášek není rozhodující, protože se navzájem napříč obory překrývají. Nejdůležitější ale je, abyste v případě, že Váš syn/dcera nebude přijat ke studiu na naší škole, podali odvolání. Pouze v případě, že podáte odvolání, může pan ředitel rozhodnout o změně rozhodnutí z nepřijat na přijat a to z pozic pod čarou.

Dobrý den,chci přihlásit dceru do Domova mládeže,ale ještě nejsou aktuální přihlášky. Mohu použít starou,nebo ještě vyčkat ?
Mám odpověď od pana Pura – vedoucího domova mládeže a ten říká, že máte ještě chvíli vyčkat,  formuláře se změní.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik žáků je přihlášeno na obor informační technologie?
Na obor informační technologie se přihlásilo celkem 119 žáků základních škol. I zde chci připomenout, abyste nezapomněli podat odvolání v případě nepřijetí. Otevíráme 2 třídy, celkem tedy přijmeme 60 žáků. Tím, že všichni uchazeči nedají zápisový lístek na obor IT, ale například na obor strojírenství, uvolní se místa, a pan ředitel bude moci přijímat žáky na nižších pozicích výsledkové listiny – ale pouze pod podmínkou, že podali odvolání.

10.5.2018

Dobrý den, podali jsme k Vám odvolání, ale nevíme do kdy bude na odvolání odpovězeno. Všechna odvolání začne pan ředitel řešit v okamžiku, kdy uplyne lhůta pro odevzdání zápisových lístků. Teprve potom bude vědět, kolik má volných míst. Nebojte se, určitě se Vám okamžitě jak to bude možné ozveme. Vím, že je to pro žáky i rodiče hrozné čekání, ale vydržte. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by mohl být syn na domově mládeže s jedním spolubydlícím (chtěl by být se spolužákem ze školy). Mohou být na pokoji dva místo tří studentů? Děkuji Na to opravdu neumím odpovědět, žáci jsou na pokojích po třech, je to podle počtu přihlášených. Zeptejte se, prosím, přímo pana Pura, který má domov mládeže na starosti. Dobrý den, kdy se maturanti dozví, který den maturují ústně? Rozpis maturit je již hotov, rozesílají jej třídní učitelé přímo žákům.

5.3.2018

Dobry den,chtěla jsem se zeptat poslala jsem registraci na připravny kurs ke zkouzkam ,ale zatim mi nic nepřišlo,že by jsme se zaregistrovali.mam to zkusit znovu.Děkuji
Poud jste se zaregistrovali, jste přihlášeni. Nemáme nastavenou odpověď na e-mail. Připravné kurzy se uskuteční v dny a hodiny uvedené na našich www stránkách. Ve vestibulu školy budou připraveny nástěnky se jmény přihlášených žáků a s označením tříd, kde se kurzy budou konat. Třídy budou hned v přízemí, aby děti nebloudily. Příští týden tuto informaci ještě vyvěsíme na náš web.

Dobrý den, budou nějaké připravné kurzy před přijímacím řízením popř. kdy? Děkuji
Ano, budou. Jejich termíny a možnost se přihlásit visí již měsíc na našem webu jako hlavní zpráva.

3.4.2018

Dobrý večer, rád bych se zeptal, jestli bude příprava na přijímací zkoušky, a pokud ano, tak bych poprosil datum. Dekuji
Ano, přípravný kurz pokračuje tak jak bylo celou dobu avizováno, ve středu 4.4.2018 ve 14,30 hodin – matematika.

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat jestli budeme mít 30.4. a 7.5. ředitelské volno.
Pan ředitel o tom zatím nerozhodl.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kolik žáků je přihlášeno na obor informační technologie?
Tato informace je v současnosti  ve fázi zpracování.

2.5.2018

Dobry den, chtěla bych se zeptat jak a kde mam podat odvolání, když neudělal přijímačky. Děkuji Pokud mluvíme o naší škole, písemné odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí pošlete na adresu školy nebo ho přineste osobně na studijní oddělení školy.  Jestliže ale Váš syn skutečně nenapsal testy přijímací zkoušky na stanovený minimální počet bodů, potom nemůže být přijat ani na základě odvolání.Pokud jste se jen špatně vyjádřila a váš syn přijímací zkoušku splnil, a nebyl přijat pouze na základě velkého počtu uchazečů, odvolání má smysl a určitě jej podejte. Dobrý den chtěla bych se zeptat dcera byla přijata na jedné škole udělala přijímačky a na druhé byla35 a teď je 29,podaly jsme odvolání a slíbily nám,že ji vezmou.Kam mám dát zápisoví lístek?Na druhé škole,kde máme odvolání,nám řekli ať si ho necháme a počkáme na dopis o přijetí a pak ho tam máme dát.Děkuji Vzhledem k tomu, že se zřejmě nejedná o přijímací řízení na naši školu, budete muset svůj dotaz směřovat na školu, které se týká.  Obecně platí, že odevzdáním zápisového lístku sdělujete škole, že na tuto školu nastoupíte. Zápisový lístek pak již nelze vzít zpět. Platí jedna výjimka.

2.5.2018

Dobrý den, Chci se zeptat, jestli má můj syn nějakou šanci se dostat na obor IT, když skončil na prijimačkach 63 a vy berete 60 žáků. Určitě podáme odvolání. Šanci má velikou, spousta uchazečů si obor IT dávala jako druhý, tzn.  že se tam uvolní místa. Jen musíte být trpěliví, protože odvolání může ředitel školy začít řešit až po uplynutí lhůty 10 pracovních dnů, tzn.  po uplynutí lhůty na odevzdání zápisových lístků.

1.2.2018

Dobrý den, musí mít žák přihlašující se na Vaší školu speciální formulář pro potvrzení zdravotního stavu? Pokud ano, kde ho prosím lze najít . Děkuji Lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti je přímo na první straně přihlášky, takže žádný další formulář nepotřebujete.  Stačí, když dá lékař vyjádření, razítko a podpis přímo do Vaší přihlášky. Potvrzení o zdravotní způsobilosti potřebujete na naši školu pouze pro obor Elektrotechnika. Ostatní obory kromě uměleckých už tuto povinnost nemají. Dobrý den, jakým způsobem se dozvíme, zda byl uchazeč o studium přijat(5.2.2018) na vašich stránkách nebo posíláte dopisem ? Děkuji P.S. Jedná se mi o obor s talentovou zkouškou. Výsledky budou vyvěšeny, pouze těm, kteří nebudou přijati, přijde písemné rozhodnutí o nepřijetí. Tedy ten, kdo byl přijat, už žádné písemné vyrozumění nedostane a má 10 pracovních dnů ode dne vyvěšení výsledků na odevzdání zápisového lístku.

10.1.2018

Dobrý den, kolik žáků přijímáte v roce 2018/19 na grafický design a na průmyslový design? Kde se mohu dozvědět, jaké děti mají na jednom i na druhém oboru vyučovací předměty? A do třetice, Syn navštěvuje Základní uměleckou školu, výtvarný obor. Zohledňuje se tato skutečnost nějak u přijímacích zkoušek?
Ve školním roce 2018/2019 přijímáme celkem 15 žáků na grafický design a 15 žáků na průmyslový design. Informace o učebním plánu obou oborů najdete na našem webu  – lišta nahoře – SPŠ/ grafický design nebo průmyslový design/ učební plán. Odpověď na Vaši třetí otázku – nezohledňuje, ale chceme po uchazečích, aby k talentové zkoušce přinesli cca 10 svých prací, abychom mohli  zhodnotit jejich talent nejen podle prací u talentové zkoužky. V tomto smyslu je tedy velmi dobře, že do základní umělecké školy chodí.

Dobrý den,
Lze se po studiu na vaší škole uplatnit v oděvním návrhářství/oděvním průmyslu?
Oděvní návrhářství se u nás nestuduje, máme dva umělecké obory – průmyslový design a grafický design.