MSDN AA

Informace o programu MSDN Academic Aliance na VOŠ a SPŠ Šumperk

Program (licence) MSDN AA

Licence MSDN AA (Microsoft Developer Network  Academic Aliance) je určena zejména pro vývojáře pracující v MS produktech, verze AA je určena pro školství. Základním principem této licence je zjednodušit přístup těmto uživatelům k nejnovějším verzím většiny MS produktů „zdarma“ (resp. v rámci licence, kterou zaplatí organizace). Nejdůležitějším pravidlem využívání této licence je nekomerčnost – veškeré produkty jsou k dispozici pro testování, učení se, apod., ale nikdy ne pro výdělečnou činnost nebo jako náhrada placených licencí (např. pro THP).

Informace pro žáky a studenty školy:

V rámci licence MSDN AA, kterou má naše škola zakoupenou, je možné legálně  instalovat a využívat vybrané MS produkty (ne MS Word, Excel, PowerPoint, jinak téměř vše včetně nejnovějších operačních systémů) na Vašich domácích PC, noteboocích, atd. Podmínkou tohoto programu je účast ve výuce některého z MS produktů programu MSDN AA (ne výše uvedené programy). Tuto podmínku automaticky splňují všichni studenti VOŠ, žáci oboru Informační technologie a žáci oboru Technické lyceum (3. a 4. ročník). Ostatní studenti se do programu mohou také zapojit, pokud se účastní jiných školních aktivit, pro které je nějaký z podporovaných produktů potřeba – v tom případě kontaktujte administrátora programu individuálně.

Velmi stručné  poznámky k legalitě:

• přístup má pouze ten, kdo splňuje výše uvedené podmínky (v případě nejasností kontaktujte administrátora programu MSDN AA)
  • SW z této licence můžete instalovat jen tehdy, nebude-li v jakékoliv podobě použit komerčně!!!
  • po ukončení studia můžete vámi získanou verzi softwaru dále používat v rámci licence (nekomerčně), pouze ztrácíte přístup k stahování nových verzí
  • pro vstup nezletilých žáků do programu bude vyžadován souhlas zákonných zástupců
Kompletní informace o možnostech využití programu MSDN AA v rámci studia na naší škole můžete získat na adrese http://weby.vsps-su.cz/msdn-aa poté, co získáte přístup do školní sítě (na začátku studia).

Informace pro všechny učitele:

V rámci licence MSDN AA, kterou má naše škola zakoupenou, je možné legálně  instalovat a využívat vybrané MS produkty (ne MS Word, Excel, PowerPoint) na Vašich domácích PC, noteboocích, atd. V případě,  že byste chtěli této nabídky využít, kontaktujte mě prosím, vytvořím vám přístupové jméno.

Velmi stručné  poznámky k legalitě:

• přístup má pouze ten, kdo vyučuje některý z MS produktů (kromě výše uvedených) nebo je zapojen v jiné školní aktivitě (soutěže, …), pro kterou je některý produkt potřeba
  • SW z této licence můžete instalovat jen tehdy, nebude-li v jakékoliv podobě použit komerčně nebo pro práci THP!!!
  • i po ukončení vztahu se zaměstnavatelem nebo přechodu na jinou pozici můžete vámi získanou verzi softwaru dále používat v rámci licence (nekomerčně), pouze ztrácíte přístup k stahování nových verzí

Stručný  seznam softwaru zařazeného do MSDN AA

• Operační  systémy Windows – serverové i klasické verze, 32bit i 64 bit, včetně nejnovějších verzí
  • Vývojářské nástroje – programovací balíky (.NET Studio, …)