Literární a filmový festival – Město čte knihu 2018

Literární a filmový festival – Město čte knihu 2018:
Jiří Brdečka: Kresba slovem, slovo kresbou.

Již 14 let patří přelom října a listopadu v Šumperku filmovému a literárnímu festivalu Město čte knihu, který organizuje Městský úřad Šumperk a Městská knihovna T.G.M. Šumperk. Festival byl tentokrát věnován tvorbě scénáristy Jiřího Brdečky a jeho knize „Kresba slovem, slovo kresbou“. A druhý listopadový den roku 2018 se nesl ve znamení naší účasti a žáci školy se zapojili jednak do hlavního programu festivalu, jednak do čtenářské štafety šumperských středních škol.

Čtení během hlavního programu festivalu se uskutečnilo od 18 hodin ve foyer kina Oko Šumperk za přítomnosti více než padesáti hostů. Čtení doplnil hrou na australský hudební nástroj didgeridoo David Krňávek ze třídy IT4A. Výkon žáků veřejnost ocenila bouřlivým potleskem a městská knihovna nabídkou dalšího angažmá v podobě reprízy představení v rámci slavnostního setkání knihovníků regionu.

Čtenářská štafeta proběhla ve školním klubu Kaskáda, kde se tým ostřílených čtenářů pustil do čtení autorčiných povídek za přítomnosti organizátorů z Městské knihovny Šumperk.

Školu uměleckým přednesem reprezentovali: Karolína Ščučková a Karolína Prokopová z PV2, Kryštof Janda z E1, Matouš Kudela z E2.

Mgr. Pavel Mareš