41. ročník SOČ

41. ročník středoškolské odborné činnosti proběhl ve školním roce 2018/2019 na VOŠ a SPŠ Šumperk úspěšně. 26. února 2019 se konalo školní kolo SOČ, kterého se zúčastnilo 19 žáků VOŠ a SPŠ Šumperk. Představili 18 prací, z nichž 12 postoupilo do okresního kola, které proběhlo v dubnu ve vile Doris v Šumperku. Do krajského kola postoupilo všech 12 prací, což je historický úspěch.

 Krajské kolo se konalo na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci VOŠ a SPŠ Šumperk obsadili dvě 1. místa. V oboru „Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design“ zvítězila Veronika Šťastná z PV3, v oboru „Ekonomika a řízení“ získali 1. místo Lubomír Friedl a Marek Havlíček z S3, kteří postoupili přímo do celostátního kola. Současně s nimi postupovala i práce z 2. místa v oboru „Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace“, jejími autory jsou Benjamin Zezula z E4 a Vít Ondráček z S3.

Ve dnech 14. – 16. června 2019 proběhlo v Opavě celostátní kolo SOČ. Veronika Šťastná obsadila se svou prací 5. místo a ostatní dvě práce obsadily 8. místo.

Mgr. Miroslava Krejčí