2.9.2019

Dobrý den, zajímalo by mě, zda-li berete do studia na VOŠ i studenty se zdravotním postižením?
Uchazeč na VOŠ nesmí trpět prognosticky závažnými onemocněními horních končetin znemožňujícími jemnou motoriku a koordinaci pohybů a dále prognosticky závažnými poruchami vidění zorného pole nebo barvocitu v případě činností s vysokými nároky na zrak nebo činností vyžadujících prostorové vidění. Jinak jsme škola bezbariérová, takže pokud student předloží potvrzení lékaře, že je studia schopen a netrpí onemocněními viz výše , může být přijat ke studiu.

Dobrý den, zajímaly by mě informace ohledně přijímání na VOŠ. Uvádíte, že studium začíná už 2. 9. 20019. Přijímací řízení pro 3.kolo je později. Jak tomu mám rozumět? Děkuji a přeji hezký den.
Student, který je přijat ke studiu ve 3.kole přijímacího řízení, nastupuje do školy o tři týdny později, tj. 26.9.2019. Zapojí se ale do běžné výuky, výpadek ze začátku září během semestru dožene.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy je burza učebnic. Sny nastupuje do prvního ročníku a první týden jedou na goucko. Ta ještě nemohu najít nějaké informace ohledně goucka.
Burza učebnic začíná v úterý 10.9.2019 a končí v úterý 17.9.2019. Tzn., že žáci 1.ročníku burzu lehce stihnou po návratu z GO!.

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli jde studovat obor genealogie, obzvláště na střední škole? Nebo to je jenom na vysoké? Pokud to je na vysoké? Jak to teda je? A jsou nějaké obory na střední školy, které jsou zaměřené na historii
Obor genealogie na střední škole studovat nelze. Snad na některé filozofické fakultě, kde jej může nabízet katedra antropologie.  Na toto téma jsou také nabízeny různé placené kurzy.
Pokud se chcete věnovat historii, doporučuji studium na všeobecném  gymnáziu. To není otázka na naši školu, my jsme škola technická.